18 gegužės, 2024

Galite gauti paskolą, kai esate bedarbis, tačiau jums reikės tvirto kredito ir kitokio pajamų šaltinio. Nepriklausomai nuo to, ar bedarbis tapote netikėtai, ar savo noru (išėjimo į pensiją atveju), skolintojai apsvarstys galimybę pratęsti jums paskolą, jei tik galėsite juos įtikinti, kad galite atlikti reguliarius mokėjimus laiku. Stipri kredito istorija: jūsų kredito ataskaitoje nurodytas savalaikių mokėjimų modelis, kai pavėluotai arba nepraleistai mokėjimai (ypač pastaraisiais metais), gali įtikinti skolintojus, kad skolą valdote atsakingai. Dauguma skolintojų taip pat teikia pirmenybę kredito ataskaitoms, kuriose nėra neigiamų įvykių, tokių kaip bankrotas ar turto areštas.

Kredito balas

Skolintojai paprastai nustato minimalius kredito balo reikalavimus skirtingoms paskolų rūšims ir pasilieka geriausius paskolų pasiūlymus – tuos, kurių palūkanų normos ir mokesčiai yra mažiausi – skolininkams, kurių kreditingumo  balai yra labai geri arba išskirtiniai. Kredito balai apskaičiuojami naudojant duomenis iš jūsų kredito ataskaitų, taigi, jei jūsų kredito istorija yra gera, jūsų kredito balas turi tvirtą pagrindą. Tačiau prieš kreipdamiesi dėl paskolos galite gana greitai (per kelis mėnesius) įvertinti savo balą, sumokėdami kredito kortelės likučius, viršijančius 30 % kortelių skolinimosi limito, arba iš karto naudodami.

Reguliarios pajamos

Skolintojai turi žinoti, kad kiekvieną mėnesį galėsite mokėti paskolą. Tai nebūtinai turi būti iš darbo užmokesčio, bet jūs turite turėti vieną ar daugiau pajamų šaltinių, kurie būtų patikimi ir pakankami jūsų mėnesinėms išlaidoms padengti, o jų užtektų paskolos įmokoms padengti. Žemiau rasite pajamų šaltinių, kuriuos skolintojai laiko priimtinais, sąrašą. Jei negalite pateikti darbo įrodymo, jūsų skolintojas norės peržiūrėti jūsų finansinius įrašus, kad patikrintų kitus turimus pajamų šaltinius ar įsipareigojimus. Dėl paskolos suteikimo galite kreiptis ne tik į banko skyrius, tačiau ir greitųjų paskolų įmones, arba užpildyti paraišką internetinėje svetainėje, kurios įvertins jūsų situaciją ir pateiks pasiūlymą.