21 birželio, 2024

Profesionalus dantų balinimas – puikus būdas pagyvinti šypseną ir padidinti pasitikėjimą savimi. Tačiau prieš priimant sprendimą svarbu suprasti profesionalaus dantų balinimo privalumus ir trūkumus.

Kai kurie iš profesionalaus dantų balinimo privalumai:

  • Rezultatus pamatysite iš karto – jau po pirmos procedūros, jūsų dantys bus pastebimai
  • Tai palyginti nebrangus būdas pasiekti šviesesnių dantų.
  • Tai saugu ir veiksminga, kai tai atlieka odontologas. Nerekomenduojame balinimo atlikti patiems, ypač besinaudojant nepatikimomis priemonėmis.

Kai kurie profesionalaus dantų balinimo trūkumai:

  • Balinimo metu ir po jo galite jausti jautrumą. Paprastai jis būna laikinas ir išnyksta per kelias dienas.
  • Jei turite kokių nors dantų problemų, pavyzdžiui, dantų ėduonį ar dantenų ligas, prieš atliekant profesionalų dantų balinimą, jas būtina gydyti. Priešingu atveju galite patirti skausmą ar kitų komplikacijų.
  • Procedūrą reikės kartoti, priklausomai nuo to kaip prižiūrite savo dantis. Savaime suprantama, kuo geriau prižiūrite dantis, tuo rečiau reikės pakartotinio balinimo.

Kokiomis priemonėmis atliekamas dantų balinimas?

Odontologas naudoja du pagrindinius dantų balinimo būdus: balinimą kabinete ir pagal užsakymą pritaikytas kapas ar juosteles. Dantų balinimas kabinete yra populiaresnis metodas, nes jis yra greitesnis ir veiksmingesnis. Kapas ir juosteles taip pat galima naudoti namuose, nors jų rezultatai pasireiškia po ilgesnio laiko.

Kas labiausiai kenkia dantų baltumui?

Pagrindinė dantų spalvos pakitimo priežastis yra prasta burnos higiena. Jei reguliariai nevalote dantų šepetėliu ir siūlu, burnoje esančios apnašos ir bakterijos pradeda ardyti dantų emalį, todėl ilgainiui jie pagelsta. Kitos dantų spalvos pakitimo priežastys yra rūkymas, tam tikri vaistai ir nesveikas maistas.

Alkoholis ir saldūs vaisvandeniai, pavyzdžiui visų mėgstama kola taip pat kenkia dantims. Dėl šiuose gėrimuose esančio rūgštingumo nusidėvi emalis, todėl dantys tampa jautresni skylutėms. Jei negalite atsisakyti gazuotų gėrimų, bent jau pasistenkite sumažinti jų kiekį ir gerkite juos su šiaudeliu, kad jie mažiau liestųsi prie dantų.

Sprendimą ar balinti dantis priimate patys

Galiausiai, sprendimas profesionaliai balinti dantis priklauso tik nuo jūsų. Jei manote, kad jūsų šypsenai reikėtų pastiprinimo, profesionalus dantų balinimas gali būti gera išeitis. Jei nusprendėte jog ši paslauga Jums reikalinga, pasirinkite tik patikimą odontologijos kliniką. Nesvarbu, ar balinimas vyks lazeriu ar kitomis priemonėmis kabinete, ar balinsite dantis namie.  Nepasitikėkite skelbimų portaluose parduodamomis balinimo juostelėmis, kadangi dažnu atveju tai yra padirbiniai, arba žalingi produktai. Po tokių juostelių gali prireikti rimtos operacijos.