26 vasario, 2024

Mulčias yra storas organinės ar neorganinės kilmės medžiagos sluoksnis, dedamas ant dirvožemio ir aplink augalus ir naudojamas piktžolėms slopinti bei drėgmei sulaikyti. Kai kuriuose mulčiuose taip pat yra maistinių medžiagų, kurios veikia kaip lėtai išsiskiriantis augalinis maistas. Todėl tai yra gana populiarus metodas norint pagerinti dirvožemį.

Pušų žievės mulčias, kaip rodo pavadinimas, yra gaunamas iš pušų žievės, kuri nukrenta nuo kamieno arba nuimama nuo nukritusių pušų. Šis mulčias stabdo piktžolių augimą, apsaugo nuo dirvožemio erozijos ir papildo dirvą naudingomis maistinėmis medžiagomis. Jį galima  naudoti visomis oro sąlygomis, be to, pušų mulčias užkerta kelią dirvožemio ligų plitimui.

Pušų žievės mulčias yra saugus naudoti su žydinčiais augalais ir krūmais. Jis efektyviai palaiko stabilią dirvožemio temperatūrą, be to, atrodo itin natūraliai. Savo spalvą jis išlaiko iki dviejų metų. Žemiau aptarsime dažniausiai užduodamus klausimus apie pušų žievės mulčią.

Kodėl verta rinktis pušų žievės mulčią?

Taigi, kodėl verta rinktis būtent pušų žievės mulčią? Pušų žievės mulčias yra natūralus, organinis, biologiškai skaidus ir irdamas dirvą prideda gyvybiškai svarbių maistinių medžiagų. Jis ilgiau nei kiti mulčiai išlaiko savo struktūrą ir patrauklią spalvą, todėl ilgainiui tokio tipo mulčias tampa pigesnis. Kitas pušų žievės mulčio naudojimo pranašumas yra tai, kad jis yra ypač lengvas palyginti su kitais sodinimo mulčiais.

Tiesa, kaip ir kiti organinės kilmės mulčiai, jis traukia vabzdžius ir skruzdėles. Todėl laikykite bent 15cm atstumą nuo pastatų. Jo storis turėtų būti apie 10 cm – per plonas sluoksnis gali nesulaikyti piktžolių, o per storas nepraleidžia vandens.

Kaip dažnai reikia keisti pušų žievės mulčią?

Kadangi pušų žievės mulčias yra patvaresnis nei kiti mulčiai, jis ilgiau išlaikys savo apsaugines savybes ir patrauklią spalvą. Todėl jis gali išsilaikyti iki dviejų metų.

Ar galima naudoti pušų žievės mulčią vazoninėms orchidėjoms ir kitiems augalams?

Pušų žievė yra geras pasirinkimas ir vazoninėms orchidėjoms bei kitiems augalams. Šį mulčią galima sumaišyti su žemėmis, tuomet augalai gaus daugiau maistinių medžiagų, o lapai ir žiedai taps gyvybingesni.