22 birželio, 2024

Norint, kad darbo rezultatai būtų kaip įmanoma geresni, reikia išmanyti tą, ką darai arba reikėtų laikytis tam tikrų nustatytų taisyklių ar žingsnių, kad darbas eitųsi sklandžiai ir rezultatas džiugintų. Jeigu namuose ruošiatės impregnuoti medinius daiktus, bet dar nedaug žinote apie šią sritį, šis straipsnis yra kaip tik jums, nes jame papasakosime, ką verta žinoti apie medienos impregnavimą ir kaip visus darbus atlikti tinkamai.

Medienos impregnavimo laikas

Kad rezultatas būtų pasiektas tokio, kokio norite, verta vadovautis tam tikromis taisyklėmis:

  • Naujas, medinis daiktas, ypač tada, kai jis stovi lauke, turėtų būti impregnuojamas kaip įmanoma greičiau. Net kelios lietingos dienos, gali pažeisti ar deformuoti medinį daiktą nepataisomai. Todėl šio darbo nereikėtų užlaikyti labai ilgai.
  • Pats geriausias rezultatas bus tada, kai medienos impregnantas bus naudojamas 3 kartus. Atliekant tris skirtingus impregnavimus, taip pat reikia žinoti jų laiką. Pirmasis, kaip ir minėjome, turėtų būti atliekamas kaip įmanoma anksčiau, antrasis – turėtų būti atliktas maždaug po pusmečio, o trečiąjį kartą reikėtų impregnuoti po metų.
  • Jeigu tiksliai veiksmai bus atlikti nustatytu laikotarpiu, apie pastarojo daikto impregnavimą galėsite pamiršti bent jau 20 metų, aišku, kad tokį laikotarpį išlaikytų, turėtų būti pasirinktos patikimos ir kokybiškos priemonės.

Žinoma, reikia nepamiršti, kad kiekviena situacija yra individuali ir galbūt kai kur reikės atlikti kitokius veiksmus. Bet anksčiau nurodytas laikotarpis yra pagrindinės gairės, kurios naudojamos dažniausiai.

Tinkamas medienos paruošimas

Net ir patys smulkiausi darbai, gali nulemti galutinį variantą, todėl kiekvieną žingsnį reikėtų atlikti kruopščiai ir tinkamai. Ruošiant medieną darbams, nereikėtų jos šlifuoti. Nešlifuotoje medienoje impregnantas įsigers žymiai geriau. Taip pat medieną nereikėtų pamiršti labai švariai nuplauti, jeigu yra tam tikrų dėmių, jas reikėtų išvalyti, nes užtepus produkto, didelė tikimybė, kad ji išryškės, o jau panaikinti nebus įmanoma. Tinkamai nuplautą medieną reikėtų palikti, kad ji išdžiūtų. Jokiu būdu nereikėtų daryti klaidos ir impregnantą tepti ant drėgnos, nes taip visas darbas būtų sugadintas.

Medienos impregnanto pasirinkimas

Kaip žinia, tik aukščiausios kokybės produktai gali garantuoti norimą rezultatą. Ne išimtis yra ir medienos impregnantas. Jeigu norite, kad mediena būtų tinkamai apsaugota, rinkitės tikrai kokybišką. Nereikėtų žiūrėti į pačius pigiausius variantus, nes labai tikėtina, kad ne po ilgo laiko visą procedūrą reikės pakartoti, nes impregnantas nepasidengs taip, kaip norėjote arba medienos tinkamai neapsaugojo. Tad iš karto reikėtų išsirinkti tokią prekę, kuria galėsite pasitikėti.