30 rugsėjo, 2023

Kadangi trumpalaikė nuoma šiomis dienomis sulaukia vis didesnio populiarumo – tiek keliautojų tarpe, tiek ir žmonių, kurie nori bent akimirkai atitrūkti nuo pabodusios kasdienės aplinkos – trumpalaikės nuomos administravimas tampa labai aktualia tema.

Paprastai trumpalaikę nuomą pasirenkančių vartotojų viešnagė trunka nuo kelių naktų iki kelių savaičių, tačiau gali trukti ir ilgiau. Ir nors tai taip pat yra apgyvendinimo paslauga, jos administravimas skiriasi nuo ilgalaikės nuomos paslaugų.

Ar jums tinka trumpalaikės nuomos administravimas?

Jei turite nuosavo nekilnojamojo turto, kuriame šiuo metu niekas negyvena, greičiausiai svarstote apie jo nuomą. Tačiau tokiu atveju turite kelis pasirinkimus – imtis ilgalaikės nuomos arba pradėti teikti trumpalaikės nuomos paslaugas. Jei vis dėlto linkstate prie pastarojo sprendimo, prieš įtraukdami savo nekilnojamojo turto objektus į „Airbnb“ ar kitą pasirinktą trumpalaikės nuomos paslaugoms skirtą platformą, turėtumėte sau užduoti keletą klausimų:

  • Ar turite pakankamai laisvo laiko?
  • Ar galite pasiūlyti išskirtines paslaugas?
  • Ar gyvenate netoli nuo savo nuomojamo būsto?
  • Ar su jumis visuomet galima lengvai susisiekti?
  • Ar jūsų nekilnojamojo turto objektas yra atostogoms patrauklioje vietoje (pvz., netoli turistų traukos objektų, miesto centre ar kt.)?
  • Ar jūsų nekilnojamojo turto objektas yra tinkamas nuomai (objektas, kurį nuomosite, turi būti gražiai įrengtas, tinkamai prižiūrimas ir švarus).

Trumpalaikę nuomą administruoti patiems ar kreiptis į įmonę

Trumpalaikė nuoma gali būti labai pelninga komercinė veikla, todėl jei norite išplėsti šią veiklą, galite imti galvoti ir apie kreipimąsi į įmones, kurios administruoja klientų nekilnojamojo turto objektus trumpalaikės nuomos paslaugoms, tokiu būdu atlaisvinant savo grafiką, susitelkiant į kitus darbus ir kartu trumpalaikės nuomos generuojamas pajamas paverčiant pasyvesnėmis.

Tačiau svarbu pabrėžti, kad trumpalaikės nuomos paslaugos reikalauja ir daug didesnio dėmesio detalėms bei smulkiems asmeniniams akcentams, tokiems kaip svečiams skirti svetingumą išreiškiantys pranešimai, šviežios gėlės ar dovanos, pvz., šokoladas, gerai prižiūrima privati erdvė poilsiui, patarimai svečiams, ką vertėtų aplankyti, ir kt. Visus šiuos darbus patikint išorės paslaugų teikėjams galima susidurti su labai didelėmis išlaidomis, kurios reikšmingai sumažina iš trumpalaikės nuomos gaunamą pelną.

Iš tikrųjų, jei naudositės trumpalaikės nuomos administravimu užsiimančių įmonių paslaugomis, galite tikėtis sumokėti net 30-50 % visų savo gaunamų pajamų. Be to, pastarosios išlaidos labai tiesiogiai priklauso ir nuo paslaugų teikimo lygio, pvz., aukštesniame lygyje gali būti įtraukiami ir rinkodaros sprendimai.

Taigi, ekonomiškai efektyvesnis sprendimas yra savarankiškas trumpalaikės nuomos administravimas. Šiandien yra nemažai programų, kurių pagalba galima lengviau supaprastinti visus trumpalaikės nuomos valdymo procesus, o suradus patikimus valymo paslaugų specialistus, galima dar labiau supaprastinti kasdienę veiklą. Todėl jei gyvenate netoli nuomojamo nekilnojamojo turto objekto ir turite pakankamai laiko, savarankiškas trumpalaikės nuomos administravimas gali būti veiksmingesnis pasirinkimas.