3 spalio, 2023

Mūsų vaikai yra svarbiausia, todėl natūralu, kad norime jiems visko, kas geriausia. Net ir jų dėvimos kojinės gali būti kokybiškesnės, jei tik žinosite, kaip jas išsirinkti. Kojinės iš Spartatextile.lt jūsų nenuvils.

Kaip išsirinkti vaikiškų kojinių medžiagą?

Vienas iš svarbiausių aspektų, į kurį reikia atsižvelgti renkantis kojines vaikams, yra medžiaga. Nuo to priklauso ir mažų pėdų patogumas, ir sveikata. Ypač vaikams yra rekomenduojami medvilniniai garderobo elementai – nuo kojinių iki marškinėlių. Bet bet bet! 

Priešingai nei daugelis mano, ne „100% medvilnės“ sudėtis, kalbant apie kojines berniukams ir mergaitėms, atrodo geriausiai. 100% medvilninės vaikiškos kojinės yra jautrios deformacijai, greičiau traukiasi, po keletos skalbimų sukietėja (vaikiškų drabužių skalbimui nepatartina naudoti skalbinių kvapiklių ir minkštiklių), todėl grynos medvilnės produkcijos reikėtų vengti. Be to, tokie gaminiai vien tik iš medvilnės kur kas ilgiau džiūsta nei tie, kurių sudėtyje yra ir medvilnė, ir sintetinio pluošto priemaišų.

Taigi kokias kojines vaikams rinktis, kad išvengtumėte grynos medvilnės trūkumų? Atsakymas paprastas: vaikiškos kojinės, kurių pagrindas yra iš medvilnės (apie 80%), tačiau su kitų ingredientų priemaišomis, kurių dėka jos tampa patvaresnės ir lankstesnės. Ypač akcentuojame patvarumo klausimą. Vaikai mėgsta lakstyti po namus be šlepečių, todėl grynos medvilnės kojinės ir nekokybiškas jų audinys gali neatlaikyti jų aktyvaus laisvalaikio. Dėl to vaikas gali naudoti daugiau pigių kojinių, vietoje to, kad turėtų keletą kokybiškų kojinių porų. 

Kokios turi būti vaikiškos kojinės?

Medvilninės kojinės vaikui su kitų medžiagų priemaišomis užtikrina odos kvėpavimą. Jos yra hipoalergiškos ir atlaiko aukštą skalbimo ir lyginimo temperatūrą – kai kurias kojines netgi galima sterilizuoti karštu lygintuvu. Sterilizavimo procesas padeda išvengti vaikų pėdų grybelio ir bėrimų.

Geros vaikiškos kojinės gali turėti plokščias siūles, todėl švelni vaikų oda nebus sudirginta. Neslystantys elementai, dažniausiai silikoniniai ar guminiai taškeliai, ant pado neleis apvirsti, paslysti ant parketo ar plytelių. 

Vaikiškos kojinės tikrai turi būti tinkamo dydžio, ganėtinai laisvos, bet ne per laisvos. Spalvingos vaikiškos kojinės turėtų turėti raštus, skirtus mažiausiems, kad šie pažindintųsi su skirtingais dizainais – raštais bei spalvomis. Juk mūsų mažieji pasaulį suvokia per spalvų prizmę, todėl ir jų garderobas bei viskas, kas jį supa, turėtų būti spalvinti, žaismingi ir gražūs. Tokių nuostabių kojinių galite rasti čia: https://spartatextile.lt/produkto-zyma/kojines-mergaitems/.

Kodėl verta pasidomėti kojinių gamintojo veikla?

Prieš užsisakydami spalvingas kojines vaikams, perskaitykite prekės ženklo, kurio produkciją ketinate įsigyti, informaciją, veiklos istoriją ir pagrindinius darbo principus. Kaip jau minėjome, atkreipkite dėmesį į vaikiškų kojinių bei kitų prekių sudėtį. Atsakingi prekės ženklai savo verslą vysto tvaraus ir ekologiško verslo principais, naudoja ekologiškai užaugintas natūralias medžiagas arba perdirbtus sintetinius pluoštus. 

Dažnai tokios įmonės daro viską, kad sumažintų verslo daromą neigiamą įtaką aplinkai, gamtai, Žemės atmosferai. Pavyzdžiui, CO2 mažinimas yra daugelio atsakingų ir tvarių verslų uždavinys. Remdami tokį verslą jūs nesudarote galimybių klestėti neatsakingiems verslams, kurie teršia aplinką ir daro ją žalingą jūsų vaikams – mūsų ateičiai.

Taip pat galite pasidomėti, ar įmonė nedalyvauja kokioje nors labdaros akcijoje, kuriai aukoja kurią nors savo pelno dalį. Tokios gražios iniciatyvos dar labiau skatina įsigyti tokią produkciją ir tuo pačiu paremti sritis, kurioms pajamų labiausiai reikia.