17 liepos, 2024

Iliustracija – pexels.com

Motociklininko apranga yra kur kas daugiau nei tik madingi drabužiai. Tinkamai parinkta apranga ne tik padidina saugumą kelyje, bet ir suteikia komfortą įvairiomis oro sąlygomis. Vis daugiau motociklininkų tai supranta ir net trumpoms kelionėms nepatingi apsirengti specialių drabužių.

Tiesa, kai pasiūla rinkoje yra tokia plati – paties pirmo komplekto įsigijimas gali kelti daug klausimų. Juos ir bandysime aptarti su specialistu Karoliu, kuris prekiauja tokia apranga. Jis teigia, kad gera moto apranga gali išgelbėti žmogaus gyvybę, tad jai taupyti – neverta.

Kokia apranga būtina motociklininkui?

Moto apranga – specialus „kostiumas“, kuris dengia žmogaus kūną nuo galvos iki kojų galiukų. Žinoma, kad tokie kostiumai gali būti komplektuojami savarankiškai. Tokiu atveju galima kiekvienam drabužiui skirti asmeninį dėmesį ir tuo pačiu vertinti ne tik funkcionalumą, tačiau ir stilių.

Šalmas yra svarbiausias aprangos elementas, kuris privalomas kiekvienam motociklininkui. Pasirinkite patogų, atitinkantį saugumo standartus šalmą. Jeigu be specialios aprangos važiavimas kelyje dar yra įmanomas, nors ir labai nerekomenduojamas, tai šalmas – būtinas. Taip pat važinėjimui reikalinga ir speciali striukė.

Motociklininko striukė turi būti pagaminta iš atsparaus trinčiai audinio ir turėti apsaugas pečiams, alkūnėms ir nugarai. Rekomenduojama rinktis striukę su ventiliacinėmis angomis ir vandeniui atsparia membrana. Dėl to paprasta, specialiai tam neskirta striukė niekada neatstos drabužio, kuris yra skirtas būtent moto sporto mylėtojui“,- pasakoja Karolis.

Motociklininko kelnės taip pat turi būti pagamintos iš atsparaus trinčiai audinio ir turėti apsaugas keliuose ir klubų srityje. Jos ne tik suteikia apsaugą, tačiau ir labai puikiai atrodo. Maža smulkmena, kuri padeda skoningiau atrodyti taip pat yra ir pirštinės.  Jos apsaugo rankas nuo nutrynimo ir traumų kritimo metu. Rinkitės pirštines iš natūralios odos arba tekstilės su apsauginiais elementais.

Saugoti reikia ne tik rankas, tačiau ir kojas. Tam būtini aukštos apsaugos batai. Motociklininko batai turi apsaugoti kulkšnis ir pėdas nuo traumų. Rinkitės aukštus botus su tvirtu padu ir apsauginiais elementais. „Geriausias pasirinkimas yra specialūs kombinezonai. Žiemai ar ilgesnėms kelionėms rekomenduojama rinktis motociklininko kombinezoną, kuris sujungia striukę ir kelnes. Papildomą apsaugą suteikia alkūnių, kelių ir nugaros apsauginiai skydai“, patirtimi dalijasi Karolis.

Dar viena maža smulkmena yra kaklo apšiltinimas. Jis apsaugo kaklą nuo vėjo ir šalčio. Norintiems tikrai pilno komplekto – siūlomas lietpaltis. Nepralaidus vandeniui lietpaltis pravers lietingu oru.

Sertifikuotų gaminių kokybė 

Renkantis drabužius svarbu juos pirkti specializuotoje prekybos vietoje. Tai yra garantija, kad jie bus geros kokybės ir pasižymės tomis savybėmis, kokių norisi.

Įsitikinkite, kad apranga atitinka saugumo standartus ir turi reikiamas apsaugas. Apranga turi būti patogi ir nevaržyti judesių. Komfortas visada yra pats svarbiausias“,- nurodo Karolis. 

Pasirinkite aprangą, kuri tinkama oro sąlygoms, kuriomis dažniausiai važinėsite. Verta turėti bent kelis komplektus, kurie gali būti keičiami pagal poreikius ir net nuotaiką.  Rinkitės ryškiaspalvę arba su atšvaitais aprangą, kad būtumėte geriau matomi kelyje. Saugumas yra svarbiausia ir tinkama apranga gali jo suteikti daugiau. 

Prieš pirkdami aprangą – pasimatuokite ją specializuotoje parduotuvėje. Galima pirkti ir internetu. Tik tokiu atveju svarbu rasti aptikimą prekybos vietą, kuri parduoda gaminius su garantija.  Netaupykite aprangos sąskaita. Kokybiška apranga gali išgelbėti jūsų gyvybę.

Sėkmės lekiant su vėju.