16 liepos, 2024

Personalo atrankos specialistai pasirenkami vis dažniau. Tiesa ta, jog personalo atranka tikrai nėra lengvas procesas, tad viską pereiti vieniems yra tik sudėtinga. Personalo atranka tampa kur kas lengvesnė, kai į ją įsitraukia specialistai. Tad kokius darbus atliks specialistai ir kaip palengvins šį procesą?

Pokalbis su klientu

Procesas prasideda nuo pokalbio su kliento. Kiekvienas specialistai žino, kaip svarbu įsigilinti į kliento poreikius – personalo atrankos specialistai nėra išimtis. Pokalbio su klientu metu išsiaiškinami ne tik jo poreikiai, bet ir aptariami visi kiti dalykai.

Darbuotojų išsilavinimas, darbo patirtis, savybės

Sekantis žingsnis – viską sudėlioti ir identifikuoti būsimą darbuotoją. Tiesa ta, jog šis procesas nėra lengvas, todėl užtrukti gali šiek tiek ilgiau. Visgi patyrę specialistai šio etapo metu gali sudėlioti visą informaciją ir nuspręsti, ko būtent ieško klientas.

Kandidatų paieška

Žinoma, tam, kad būtų galima atrinkti kandidatus, iš pradžių reikia juos rasti. Tam labai svarbu patalpinti kuo daugiau skelbimų, jog būtų galima sulaukti kuo daugiau kandidatų – tuo pasirūpina personalo atrankos specialistas.

Rastų kandidatų vertinimas

Kai paraiškos gautos, galima eiti prie sekančio žingsnio – kandidatų vertinimo. Specialistai nusprendžia, ar kandidatai verti jūsų dėmesio ir atrenka tuos, kurie tiktų jūsų įmonei.

Kandidatų pristatymas

Toliau seka kliento ir specialisto pokalbis bei kandidatų pristatymas. Specialistai ne tik pristatys kandidatus, bet ir pareikš savo nuomonę, ar verta juos rinktis, ar visgi reikėtų pasirinkti ką nors kitą.

Rekomendacijų patikra

Pasirinktų kandidatų rekomendacijas patikrins personalo atrankos specialistas. Jis ne tik sužinos daugiau apie kandidatus pokalbio metu su nurodytais kontaktais, bet ir nuspręsti, kurie kandidatai turėtų nepraeiti sekančio etapo.

Tolimesnis bendradarbiavimas

Net ir atsirinkus kandidatus, specialistas vis tiek padės tolimesniame procese ir konsultuos ties bet kokiu klausimu. Na, o jei įdarbinimo procesas buvo sėkmingas ir darbuotojas sėkmingai dirba ilgą laiką, turbūt norėsis į tą pačią įmonę kreiptis į vėl bei bendradarbiauti. Personalo atranka gali būti kur kas sėkmingesnė, kai pasirenkamas personalo atrankos specialistas, tad verta į jį kreiptis iš karto, kai tik prireikia darbuotojo.