21 birželio, 2024

Besikeičianti ekonominė situacija, energijos kainų augimas ar tiesiog vidinis poreikis visus išteklius naudoti atsakingai  – įvairiausios priežastys paskatina vis daugiau žmonių įsirengti elektros kolektorius savo namuose. O tiksliau – ant namų stogų. Stogas – kol kas dažniausiai pasirenkama vieta saulės modulių tvirtinimui. Tačiau neretai tenka atsisakyti minties įsirengti saulės modulius, pavyzdžiui, dėl netinkamos stogo dangos ar netinkamos jo būklės.
Siekiant išspręsti šią problemą,  naujausi technologiniai sprendimai sukuria galimybes modulius tvirtinti ne tik ant stogo, bet ir ant namo fasado.

Saulės moduliai – ne tik ant namo stogo, bet ir ant fasado

Alternatyvios saulės modulių montavimo sistemos – tai išeitis, leidžianti saulės energiją kaupti modulių, kurie tvirtinami ant namo fasado, dėka. Taip pat – tai ir puikus būdas padidinti modulių plotą ir sukaupti didesnį kiekį energijos. Tuo pačiu ir atnaujinant namo fasadą bei jo išvaizdą. Modernumo suteikiančiais saulės moduliais. Tai ypač aktualu, kai norisi suteiktų namų ar verslo paskirties pastatui modernumo ir novatoriškumo. Saulės modulių įrengimas leis ir atnaujinti fasadą, ir sutaupyti elektros energijos sąskaita. Aliuminio konstrukcijų pagalba įrengti moduliai, net ir senesnės statybos pastatui suteiks inovatyvumo.

Alternatyvios tvirtinimo sistemos labai aktualios tuo atveju, kai modulių tvirtinimas ant stogo – per daug rizikingas dėl sukuriamos apkrovos. Montuojant saulės elektrines ant pastatų stogų, pirmiausia vertinama stogo apkrova ir stogo galimybės ją atlaikyti. Ir skaičiuoti reiktų ne tik saulės elektrinių svorį, tačiau ir ant stogo nugulančius kritulius ir jų svorį. Tai ypač aktualu šaltuoju sezonu, kai iškrenta didelis kiekis sniego, lietaus, šlapdribos. O stogus nukloja stora sunkaus sniego ir ledo danga. Kartu su saulės kolektoriais, stogui gali tekti iki 1 000 kg svorio slėgis, kurio senesnė stogo danga gali ir neatlaikyti. Tokiu atveju, geriausia išeitis  – modulių tvirtinimas ant namo fasado. Taip išvengiant rizikos sugadinti stogą.

Alternatyvios saulės modulių tvirtinimo sistemos – norintiems padidinti saulės elektrinės plotą

Nedidelio namo ar kito pastato stogo plotas – taip pat sąlyginai nedidelis. Todėl ant jo įrengiama saulės elektrinė gali nesukaupti pakankamai energijos visiems elektros poreikiams patenkinti. Norint padidinti elektrinės plotą, modulius galima tvirtinti ant pastato fasado. Taip sukaupiant pakankamą kiekį energijos ir ženkliai sutaupant. Svarbu šiems darbams pasirinkti profesionalus, kurie galėtų įvertinti fasado būklę, pasiūlyti geriausius sprendimus, suprojektuoti ir tinkamai įrengti.