22 birželio, 2024

Skaitmeniniame amžiuje finansinių duomenų saugumas tapo itin svarbus įvairaus dydžio įmonėms. Tobulėjant kibernetinėms grėsmėms, turi keistis ir mūsų apskaitos sistemų apsaugos priemonės. Šios sistemos yra ne tik sandorių stebėjimo priemonės, bet ir finansinio vientisumo sergėtojos. Šiame straipsnyje norime apie tai pasikalbėti plačiau ir išsamiau. Tikime, jog galėsime užbėgti įvykiams už akių ir apsaugoti įmones.

Supraskime svarbiausius dalykus

  • Duomenų šifravimas: Buhalterinės apskaitos sistema ir jos  saugumo pagrindas – patikimas duomenų šifravimas. Taip užtikrinama, kad neskelbtinos informacijos negalėtų perskaityti neįgalioti asmenys, ji apsaugoma tiek perduodant internetu, tiek saugant serveriuose.
  • Neteisėtos prieigos ribojimas: Veiksmingi prieigos kontrolės mechanizmai užtikrina, kad prie apskaitos sistemos galėtų prisijungti tik įgalioti darbuotojai. Tai gali būti vaidmenimis pagrįsta prieigos kontrolė, užtikrinanti, kad asmenys turėtų prieigą tik prie jų vaidmenims reikalingos informacijos.
  • Daugiafaktorinis autentiškumo patvirtinimas (MFA): MFA suteikia papildomą saugumo lygmenį, reikalaujant, kad naudotojai, norėdami gauti prieigą prie apskaitos sistemos, pateiktų du ar daugiau tikrinimo veiksnių, ir taip smarkiai sumažina neleistinos prieigos riziką.
  • Reguliarūs atnaujinimai ir atitiktis: Išlaikyti grėsmių pranašumąSaugumui užtikrinti labai svarbu nuolat atnaujinti apskaitos sistemą. Į programinės įrangos atnaujinimus dažnai įtraukiami pažeidžiamumų, kuriais gali pasinaudoti kibernetiniai nusikaltėliai, lopai. Atitiktis finansiniams reglamentams ir duomenų apsaugos įstatymams taip pat užtikrina, kad sistemoje būtų laikomasi geriausios saugumo ir privatumo praktikos.

Integracija į verslo valdymo sistemas: Bendro saugumo didinimas

Saugios apskaitos sistemos neveikia izoliuotai; jos dažnai yra didesnės verslo valdymo sistemos dalis. Tokia integracija gali padidinti bendrą saugumą, nes užtikrina vieningą požiūrį į duomenų apsaugą ir nuoseklius saugumo protokolus visose verslo operacijose. Ji taip pat palengvina sklandų duomenų srautą tarp skyrių, didina efektyvumą ir kartu išlaiko duomenų vientisumą.

Debesija pagrįstų sistemų vaidmuo: Išplėstinių saugumo priemonių panaudojimas

Debesija pagrįstos apskaitos sistemos turi keletą privalumų saugumo požiūriu. Paslaugų teikėjai gali įdiegti pažangias saugumo priemones, kurios gali būti nepasiekiamos atskiroms įmonėms, pavyzdžiui, įmonių lygio ugniasienes ir įsilaužimo aptikimo sistemas. Be to, debesija palengvina nuotolinių komandų lengvą prieigą prie finansinių duomenų, o tai labai svarbu šiuolaikinėje vis labiau išsklaidytoje darbo aplinkoje. Ši prieiga kartu su patikimomis saugumo priemonėmis užtikrina, kad komandos galėtų veiksmingai dirbti iš bet kurios vietos, nepažeisdamos jautrių finansinių duomenų saugumo.

Finansinio saugumo prioritetas skaitmeniniame pasaulyje

Įmonėms ir toliau įveikiant skaitmeninio pasaulio sudėtingumą, jų apskaitos sistemų saugumo funkcijos tampa vis svarbesnės. Teikdamos pirmenybę šifravimui, prieigos kontrolei, MFA ir atitikčiai, įmonės gali apsaugoti savo finansinius duomenis nuo besikeičiančių kibernetinių grėsmių. Taip pat reikia paminėti, jog apskaitos sistemų integravimas kartu su išmania verslo valdymo sistema gali padidinti bendrą veiklos saugumą, užtikrinant, kad įmonės išliktų atsparios iššūkiams.