3 spalio, 2023

Nuorodų katalogas  yra internetinių svetainių rinkinys, surikiuotas pagal tam tikrą klasifikaciją arba temą, kuri leidžia vartotojams lengvai rasti susijusias svetaines. Šie katalogai dažnai yra sudaryti iš nuorodų, kurių pateikimo procesas yra rankinis ir atliekamas žmonių, vadinamų kataloguotojais, o ne automatiškai, kaip tai daro interneto paieškos varikliai.

Katalogai gali būti bendro pobūdžio, apimantys plačias temas ir kategorijas, arba specializuoti ir skirti tam tikrai nišai, kaip pvz. rinkodaros ar verslo temoms. Dauguma nuorodų katalogų leidžia vartotojams pridėti savo svetaines į katalogą, tačiau šių svetainių patvirtinimo procesas gali užtrukti ir reikalauti tam tikrų kriterijų atitikimo.

Ar visi katalogai naudingi?

Dabartinėje SEO aplinkoje nuorodų katalogai daugiausiai nebepadeda pagerinti svetainės reitingo paieškos varikliuose, nes dauguma katalogų prideda „nereikalingų“ nuorodų, o paieškos varikliai skiria didesnį dėmesį kokybiškoms ir prasmingoms nuorodoms.

Be to, nemažai nuorodų katalogų gali būti laikomi „spam“ arba netinkamais svetainės pritraukimo metodais, kurie gali būti žalingi svetainės reputacijai, o tai gali sukelti pasekmių paieškos variklio reitingui ir lankytojams.

Tačiau, kai kurie specializuoti ir kokybiški nuorodų katalogai, kuriuose yra tik kokybiškos ir prasmingos svetainės, gali padėti pagerinti svetainės reitingą paieškos varikliuose ir pritraukti lankytojų. Taigi, verta pažvelgti į katalogų kokybę ir jų atitiktį vartotojų ir paieškos variklių reikalavimams, kai sprendžiate, ar naudoti nuorodų katalogus savo svetainės SEO strategijoje.

Ar brangus talpinimas juose?

Talpinimo kaina gali skirtis priklausomai nuo pasirinkto talpinimo tiekėjo, reitingų,  plano. Kainos taip pat gali skirtis pagal pasirinktos talpinimo vietos geografinę vietą. Pvz., talpinimo paslaugos, kurios talpinamos JAV, dažnai būna pigesnės nei Europos ar Azijos talpinimo paslaugos. Be to, kainos gali skirtis priklausomai nuo to, kokia talpinimo paslauga yra pasirinkta – paprastas talpinimas, aukštesnis talpinimas, ryškiausias talpinimas.

Taigi, nėra paprasto atsakymo, ar talpinimas yra brangus ar ne, nes tai priklauso nuo daugelio faktorių. Rekomenduočiau palyginti kelis talpinimo tiekėjus, jų teikiamas paslaugas ir kainas, ir pasirinkti geriausią sprendimą, atsižvelgiant į savo poreikius ir finansinius apribojimus.