25 kovo, 2023

Dantų kanalų gydymas – dažnai pasitaikanti procedūra šaindieninėje odontologijoje. Jo prireikia tuomet, kai yra pažeidžiama danties pulpa, pradeda vystytis uždegimas. Prasidėjus uždegimui žmogus jaučia skausmus ir nemalonus pojūčius, dėl ko tokiu atveju dantų kanalų gydymas tampa būtinu, nes jo neatlikus yra rizikuojama netekti danties ar net kelių. 

Dėl ko atsiranda uždegimas šaknies kanale?

Uždegimo atsiradimo priežasčių gali būti keletą. Viena iš jų – negydomas ėduonis. Per tam tikrą laiko tarpą jis pasiekia gilesnius audinius ir taip sukelia pulpitą. Kita priežastis gali būti daugybė kitų odontologinių procedūrų, kurių metu ne iki galo atliktas gydymas ar kažkas pažeista. Tokiu būdu įvairiems mikroorganzimas yra sudaromas atviras kelias į dantį supančius audinius ir dantų kanalų gydymas tampa reikalingas. 

Šaknų kanalo uždegimą taip pat gali sukelti ir įvairios dantų traumos, kurios sukuria net minimalius pažeidimus dantyje ir atveria plyšelius. O taip pat ir buvęs netinkamai atliktas dantų kanalų gydymas. Kuomet jis neatliekamas kruopščiai, užsilikę mikroorganizmai ir toliau žaloja dantį ir sukelia kitus uždegimus.

Kaip išvengti uždegimo?

Vieno tikslaus atsakymo tikrai nėra, nes kai kurie aspektai yra ne mūsų pačių valioje. Tačiau dantų kanalų gydymas gali būti išvengtas laikantis geros dantų higienos, reguliariai lankantis pas odontologą, atliekant burnos higieną. Taip pat svarbu pasirinkti profesionalų gydytoją, kuris savo darbą atliktų kruopščiai ir tvarkingai. 

Pajutus net menkiausius pokyčius savo dantų jautrume, reikėtų apsilankyti pas specialistą. To priežasčių gali būti daugybė, bet viena iš jų – šaknies kanalo uždegimas. Nustačius tai dar ankstyvame lygmenyje dantų kanalų gydymas yra lengvesnis ir paprastesnis, o sėkmingo gydymo šansai išauga. 

Dantų kanalų gydymas nėra toks baisus

Vis dėl to, jei uždegimo išvengti nepavyko, dantų kanalų gydymas yra vienintelė išeitis išvengti rimtesnių komplikacijų. Dažnai žmonė prisibijo šio gydymo, tiksliau skausmo, kuris gali būti sukeliamas. Tačiau verta žinoti, jog dantų kanalų gydymas yra atliekamas su vietine nejautra, todėl jokio skausmo jaučiama nebus. O tai juk daug geriau nei kentėti jau esamus skausmus!