8 gegužės, 2024

Depresija kartu su nerimo sutrikimais yra vienas iš labiausiai paplitusių psichikos sutrikimų. Negydoma ji gali sukelti rimtų pasekmių, tačiau, laimei, yra labai veiksmingų depresijos gydymo būdų. Tačiau nėra vieno veiksmingo metodo, kuris tiktų visiems – gydymas parenkamas individualiai, be kita ko, atsižvelgiant į paciento patiriamų simptomų tipą, depresijos priežastis, taip pat į paciento lūkesčius ir poreikius.

Depresijos gydymo būdai

  • Farmakoterapija

Šiuo metu vartojami psichiatriniai vaistai yra visiškai saugūs. Dažnai jie nesukelia jokio šalutinio poveikio, o jei ir sukelia, tai nedidelio intensyvumo ir tik kelias pirmąsias vartojimo dienas. Antidepresantai paprastai vartojami ryte, vieną kartą per dieną.

Reiki – tai terapija, kurios metu gydytojai uždeda rankas ant sergančio žmogaus ir taip perduoda gyvybę teikiančią reiki energiją. Manoma, kad žemas jos lygis yra ligų, psichikos sutrikimų ir greitesnio organizmo senėjimo priežastis, o aukštas – sveikatos garantas. Reiki terapija suaktyvina paciento organizmo savigydos ir regeneracijos mechanizmus, todėl gydo ne tik kūną, bet ir sielą, padeda augti dvasiniam tobulėjimui.

Teigiamą terapijos poveikį lemia tai, kad reiki yra universali jėga, įvairiose pasaulio šalyse dar vadinama qi, prana, dieviškąja dvasia arba mana, tarnaujanti visiems, kam jos reikia. Kartu ji nesusijusi su jokia religija. Reiki meistrai mokydamiesi įgyja nuoseklius reiki energijos naudojimo įgūdžius, todėl jų gydomieji gebėjimai ir turima galia priklauso nuo jų įšventinimo lygio.

Terapijos poveikis gali būti matomas jau po pirmo vizito, tačiau gijimo procesas paprastai reikalauja bent kelių susitikimų. Vienas iš pirmųjų poveikių, kurį dažniausiai pastebi pacientai, yra pasikeitęs psichinis nusiteikimas ir didesnis optimizmas, džiaugsmas, noras gyventi, noras kovoti su liga.

  • Psichoterapija

Psichologinės pagalbos vaidmuo gydant depresiją yra nepervertinamas. Rekomenduojami keli psichoterapeuto užsiėmimai, net jei simptomai pasireiškė dėl grynai somatinių priežasčių, pavyzdžiui, dėl hormoninių sutrikimų. Psichoterapinės konsultacijos padeda priimti situaciją, išmokti geriau rūpintis savimi ir užkirsti kelią atkryčiui.

Psichoterapija gali būti praktikuojama įvairiais būdais – priklausomai nuo krypties, kurioje dirba terapeutas. Depresijai gydyti dažniausiai rekomenduojami šie metodai: kognityvinis-bihevioristinis, psichodinaminis, humanistinis ir integracinis.

Minėti metodai veiksmingi maždaug 70 proc. pacientų. Jei jie nepadeda, pirmiausia verta apsvarstyti galimybę keisti vaistus (būtinai pasikonsultavus su gydančiu psichiatru) ir psichoterapijos kryptį.