22 birželio, 2024

Jei turite mažą vaiką, galbūt svarstote, ar futbolas yra jam tinkama sporto šaka. Natūralu, jog gali kilti nerimas dėl galimų traumų, ar kitų sužalojimų, tačiau tai yra ganėtinai saugus sportas. Futbolas teikia daug naudos sveikatai, apie kurią sužinosite šiame straipsnyje. Štai kelios priežastys, kodėl futbolą rekomenduojama žaisti vaikams.

Trys didžiausios futbolo naudos:

1. Futbolas padeda vaikams išlikti aktyviems ir sportiškiems.

Ne paslaptis, kad vaikų nutukimo lygis auga. Statistikos duomenimis, nutukusių 6-11 metų amžiaus vaikų procentinė dalis kasmet didėja. Tai lemia įvairūs kompiuteriniai žaidimai ir mažas fizinis aktyvumas. Futbolo žaidimas gali padėti vaikams išlaikyti sveiką svorį ir išvengti nutukimo.

2. Futbolas skatina komandinį darbą ir socialinius įgūdžius.

Norėdami sėkmingai žaisti futbolą, žaidėjai turi dirbti kartu kaip komanda. Tai gali padėti ugdyti socialinius įgūdžius, pavyzdžiui, bendravimo ir bendradarbiavimo. Futbolą žaidžiantys vaikai išmoksta bendrauti su kitais vaikais ir suaugusiaisiais, o tai yra svarbus gyvenimo įgūdis.

3. Futbolas skatina pažintinį vystymąsi.

Žaisdami futbolą vaikai taip pat gali lavinti svarbius pažintinius įgūdžius, tokius kaip problemų sprendimas, sprendimų priėmimas ir kojų bei akių koordinacija. Tyrimuose nustatyta, kad futbolą žaidžiančių vaikų žodinė ir regimoji atmintis buvo geresnė nei tų, kurie šio sporto nežaidė

Kaip paskatinti vaiką užsiimti šiuo sportu?

Vaikams sportas yra ne tik sveika, bet ir padeda vystytis. Būdami tėvai, turėtumėte palaikyti ir skatinti savo vaiką žaisti futbolą.

  • Tai galite padaryti užrašydami juos į futbolo klubą arba vesdamiesi žiūrėti futbolo rungtynių.
  • Vienas geriausių būdų paskatinti vaiką žaisti futbolą – rodyti gerą pavyzdį. Jei patys esate aktyvūs ir mėgstate sportuoti, tikėtina, kad ir jūsų vaikas norės to paties. Taip pat galite pasikalbėti su vaiku apie futbolo žaidimo naudą, rasti jam autoritetą ir pan.
  • Kitas būdas paskatinti vaiką žaisti futbolą – tai padaryti jį įdomų. Tai galite padaryti nupirkę jiems futbolo kamuolį, sode įrengę mini aikštelę arba suorganizavę šeimyninį futbolo turnyrą parke.Taip pat turėtumėte pagirti vaiką, kai jis rodo susidomėjimą žaisti futbolą arba kai gerai žaidžia. Tai padės padidinti jo pasitikėjimą savimi ir motyvaciją.

Vaikai nieko nemėgsta daryti per prievartą. Todėl neverskite vaiko žaisti futbolo, jei jis to nenori. Tai tik privers vaiką nekęsti šios sporto šakos. Kartu nedarykite vaikui per didelio spaudimo, jei jis rodo susidomėjimą žaisti futbolą. Leiskite vaikui mėgautis žaidimu ir linksmintis.

Daugiau informacijos apie futbolą rasite svetainėje: Golas2017.lt