30 balandžio, 2024

Šiame išsamiame vadove pateiksime svarbiausius žingsnius, kaip užtikrinti, kad jūsų STIHL sodo technika būtų geriausios būklės visais besikeičiančiais metų laikais. Nesvarbu, ar turite vejapjovę, grandininį pjūklą, lapų pūstuvą, ar kitą įrangą, tinkama priežiūra yra labai svarbi jų ilgaamžiškumui ir našumui. Pasinerkime į detales pagal sezonus.

Pavasaris: Pasiruošimas

1. Apžiūrėkite ir išvalykite

Atėjus pavasariui pradėkite nuo visų sodo mašinų apžiūros. Patikrinkite, ar nėra atsilaisvinusių dalių, pažeistų laidų ir rūdžių. Išvalykite purvą, šiukšles ir seną alyvą.

2. Vejapjovės priežiūra

Pavasaris – puikus metas paruošti vejapjovę būsimam augimo sezonui. Pradėkite nuo vejapjovės peilių galandinimo, kad pjovimas būtų švarus ir tikslus. Pakeiskite uždegimo žvakę, pakeiskite alyvą ir išvalykite arba pakeiskite oro filtrą. Sutepkite visas judančias dalis, kad jos sklandžiai ir efektyviai veiktų visą sezoną.

3. Grandininio pjūklo priežiūra

Turintiems grandininius pjūklus labai svarbu atlikti kruopščią pavasarinę patikrą. Patikrinkite grandinės įtempimą ir, jei reikia, pagaląskite grandinę. Patikrinkite, ar nėra degalų nuotėkio, ir priveržkite visus atsilaisvinusius varžtus. Be to, išvalykite oro filtrą ir pasirūpinkite tinkamu tepimu, kad grandininis pjūklas būtų geriausios būklės.

4. Lapų pūstuvo patikra

Jei turite lapų pūstuvą, pavasaris yra puikus metas atlikti techninę priežiūrą. Išvalykite arba pakeiskite oro filtrą, kad užtikrintumėte optimalų oro srautą. Patikrinkite, ar nėra problemų su uždegimo žvake ir degalų linijomis. Galiausiai įsitikinkite, kad pūstuvo vamzdžiuose nėra šiukšlių, kad jie galėtų efektyviai veikti, kai to reikia.

Vasara: darbymečio  sezonas

5. Reguliarūs patikrinimai

Auginimo sezonui įsibėgėjus, toliau reguliariai tikrinkite sodo techniką. Priveržkite visus atsilaisvinusius varžtus ir, jei reikia, sutepkite judančias dalis, kad jos nesusidėvėtų.

6. Vejapjovės peilių priežiūra

Visą vasarą svarbu reguliariai tikrinti vejapjovės peilių aštrumą. Išvalykite važiuoklę, kad ant jos nesikauptų žolė ir šiukšlės, kurios laikui bėgant gali trukdyti darbui ir sukelti žalą.

7. Grandininio pjūklo grandinės priežiūra

Grandininių pjūklų savininkams labai svarbu, kad grandinė būtų gerai sutepta. Reguliariai apžiūrėkite grandinę, ar nėra jos nusidėvėjimo požymių, o jei ji pernelyg susidėvėjusi, pakeiskite ją. Toks aktyvus požiūris užtikrina ir saugumą, ir efektyvų pjovimą.

8. Lapų pūstuvų priežiūra

Kad lapų pūstuvas veiktų sklandžiai, pasirūpinkite, kad oro filtras būtų švarus, o degalų mišinys tinkamas. Dažnai valant pūstuvo vamzdžius išvengiama užsikimšimo ir palaikomas optimalus oro srautas, kuris labai svarbus norint susidoroti su lapais ir šiukšlėmis.

Ruduo: Pasiruošimas šaltiems mėnesiams

9. Sezono pabaigos valymas

Atėjus rudeniui ir sulėtėjus vegetacijos sezonui, kruopščiai išvalykite sodo techniką. Iš bakų pašalinkite visus degalų likučius, kad saugant nesugestų.

10. Vejapjovės laikymas

Jei žiemą vejapjovės nenaudosite, imkitės priemonių jai išsaugoti. Ištuštinkite degalų baką ir ištraukite uždegimo žvakę, kad galėtumėte ilgai laikyti. Laikykite ją sausoje vietoje, kad apsaugotumėte nuo drėgmės ir korozijos.

11. Grandininio pjūklo laikymas

Paruoškite grandininį pjūklą saugojimui žiemą – išvalykite ir sutepkite jį. Laikykite jį sausoje, vėsioje vietoje, o prieš sandėliavimą apsvarstykite galimybę nuimti grandinę ir ją pagaląsti. Taip užtikrinsite, kad grandininis pjūklas bus paruoštas darbui atėjus kitam pavasariui.

12. Lapų pūstuvų žiemojimas

Norėdami peržiemoti lapų pūstuvą, ištuštinkite degalų baką ir paleiskite jį, kol baigsis degalai. Laikykite jį sausoje, nuo ekstremalių temperatūrų apsaugotoje vietoje. Tinkamas žiemojimas apsaugo nuo pažeidimų ir prailgina jūsų įrangos tarnavimo laiką.

Žiemą: Įrangos išsaugojimas

13. Įrangos tikrinimas

Žiemos mėnesiais periodiškai apžiūrėkite savo sodo techniką, ar nėra rūdžių požymių arba pažeidimų. Nedelsdami spręskite bet kokias problemas, kad laikui bėgant jos nepablogėtų.

14. Galąskite peilius ir grandines

Išnaudokite prastovos laiką ir, jei reikia, pagaląskite vejapjovės peilius ir grandininių pjūklų grandines. Palaikydami juos geriausios būklės, užtikrinsite efektyvų jų veikimą, kai grįšite prie lauko darbų.

15. Tepimas ir apsauga

Galiausiai metalines dalis patepkite rūdžių inhibitoriumi arba tepaline alyva, kad žiemos mėnesiais nerūdytų. Šis papildomas žingsnis apsaugo jūsų įrangą ir padeda jai atlaikyti žiemos oro iššūkius.

Laikydamiesi šio sezoninės priežiūros vadovo, išlaikysite puikią sodo technikos būklę ištisus metus ir užtikrinsite, kad ji visada bus pasiruošusi atlikti kiekvieno sezono užduotis. Reguliari priežiūra ne tik prailgina jūsų įrangos tarnavimo laiką, bet ir užtikrina aukščiausios kokybės veikimą, kai to labiausiai reikia. Sėkmingos sodininkystės!