29 balandžio, 2024

Investavimas per paskutinį dešimtmetį tapo prieinamas kiekvienam norinčiajam – tam, jog žmogus galėtų įdarbinti savo santaupas, nebebūtinas didelis kapitalas ar išsamios ekonominės žinios.

Iš tiesų, pastaruoju metu atsiranda galimybių net investuoti automatizuotai – asmenys gali paprasčiausiai nustatyti investavimo parametrus, o sistema visus veiksmus atlieka automatiškai.

Tokį įrankį dažniausiai siūlo investavimo į paskolas platformos. Tačiau kaip jos veikia?

Kaip veikia investavimas į paskolas?

Paskolų finansavimas (vadinamas P2P investavimu) yra ganėtinai populiarus būdas įdarbinti savo lėšas.

Investavimo žinovų Financer.com Lietuva teigimu, paskolų finansavimas Lietuvoje sparčiai populiarėja. Tai – tarpusavio skolinimo platformos, kuriose žmonės skolina kitiems žmonėms.

Pašnekovų teigimu, platformos veikimo principas paprastas. Norintis pasiskolinti asmuo kreipiasi į platformą dėl paskolos suteikimo, o ši sudaro reikiamas sutartis bei pateikia paskolą finansavimui.

Prie platformos prisijungę investuotojai finansuoja paskolą, bei taip tampa bendra-skolintojais.

Pasiskolinusiam asmeniui mokant paskolos įmokas, investuotojai susigrąžina kapitalą, kaip ir uždirba palūkanų.

Pelnas bei Rizika

Investavimo rizika – vienas svarbiausių kriterijų, pagal kuriuos investuotojai renkasi, kur nukreipti savo lėšas. Žinoma, kitas svarbus kriterijus yra pelnas.

Financer.com atstovų teigimu, paskolų finansavimas yra priskiriamas aukštesnio pelno investicijoms – ekspertų teigimu, neretai iš P2P investavimo galima uždirbti ir virš 15% metinės grąžos.

Kitas aspektas – rizika. Pašnekovai teigia, jog paskolų finansavimas priskiriamas vidutinės rizikos investicijoms.

Iš vienos pusės, su netikėtumais susidurti tikrai galima – skolininkas gali vėluoti mokėti įmokas arba jas mokėti nereguliariai. Taip gali būti susidurta su grąžos nepastovumu, gali būti sunkiau planuoti investicijas.

Kita vertus, pačios platformos dažniausiai apsaugo investuotojų lėšas nuo skolininko nemokumo – yra taikoma vadinama BuyBack garantija.

Financer.com ekspertai sako, jog BuyBack garantija – tai platformos įsipareigojimas išpirkti visas skolas bei grąžinti lėšas investuotojams, jei skolininkas vėluotų mokėti įmokas numatytą terminą. Dažniausiai, šis terminas siekia 30-60 dienų.

Taip investuotojai yra apsaugomi nuo lėšų praradimo, bei ženkliai sumažinama investavimo rizika.

Ar finansuoti paskolas gali kiekvienas?

Kalbinamų Financer.com platformos atstovų nuomone, paskolų finansavimas yra itin populiarus dar ir dėl to, jog šis uždarbio būdas yra itin prieinamas.

Iš esmės, minimali investavimo suma platformose siekia tik 5 – 10 eurų, tad lėšų įdarbinimą gali išbandyti kiekvienas norintysis (žinoma, sulaukęs pilnametystės).