16 liepos, 2024

Kad grindinys iš trinkelių jūsų kieme būtų tvirtas naudojimo metu, jis turi būti dedamas ant tinkamai paruošto pagrindo, susidedančio iš pagrindo ir pakloto. Pamatas yra pats svarbiausias – nuo ​​jo atlikimo kokybės priklauso viso paviršiaus kokybė. Taigi taupyti neverta. Pagrindo storis priklauso nuo grunto tipo, šlapioje dirvoje jis turi būti storesnis, sausoje – seklesnis ir paviršiaus panaudojimo būdo. Pagrindas turi dvi funkcijas – nešiojimą ir filtravimą. Tačiau norint užtikrinti, kad vanduo nutekėtų į saugią vietą, prieš darant pamatą ant pagrindo turi būti 3-4% nuolydis.

Kokias medžiagas naudoti pamatams?

Geriausios medžiagos pamatams yra 30-60 mm frakcijos užpildas: skalda, žvyras, smėlis ar šlakas. Injektavimui smėliu reikia pasirinkti švarų, išplautą užpildą. Smėlis kaina gera visiems, kurie nori kokybiško rezultato.

Venkite paplūdimio smėlio. Nors paplūdimio smėlis gali atrodyti pigus ir paprastas pasirinkimas, jo nerekomenduojama kloti. Paplūdimio smėlyje yra druskos ir kitų mineralų, kurie laikui bėgant gali ardyti ir pažeisti grindinio akmenis. Jis taip pat nėra toks stabilus kaip plautas ar sijotas smėlis ir gali sukelti nelygų paviršių ir uolienų slinkimą.

Pamatų storis priklauso nuo numatomos paviršiaus apkrovos, dažniausiai ji yra 25-45 cm. Tačiau kartais rekomenduojama kloti antrąjį užpildo sluoksnį su mažesne frakcija (iki 30 mm), kuris padidins pamato tvirtumą. Po paviršiais aplink namą, kur pravažiuoja tik lengvieji automobiliai, pakanka 20 centimetrų storio žvyro ar skaldos pamatų. Labai svarbu pamatą tvirtai sutankinti ir tinkamai profiliuoti (turi būti 3 % nuolydis), kad per lietų nesusidarytų balos.

Darbų eiga

Ant sutankinto pamato uždedamas 3-5 cm išlyginamasis sluoksnis (paklotas) iš smėlio arba smulkaus žvyro, kurio frakcija iki 4 mm, ir jo sluoksnis išlyginamas, nepamirštant, kad šiame etape jo nesutankinti! Ant tokios paruoštos pagrindo kloti grindinio akmenis nebėra problema. Klojant reikia išlaikyti tarpus tarp elementų, kurie užpilami smėliu ir tik tada sutankinamas paviršius.

Klojant trinkeles teisingas sujungimų tarp jų atlikimas yra paviršiaus stabilumo ir ilgaamžiškumo garantija. Siūlės turi būti 3–5 mm pločio ir kruopščiai užpildytos smėliu. Tik tokiu atveju išvengsime netolygaus trinkelių judėjimo ir dėl to jų viršutinių kraštų įskilimo.