16 liepos, 2024

Kaip juvelyras Vilniuje, dažnai sulaukiu klausimų, kaip prižiūrėti ir saugoti juvelyrinius dirbinius. Juk jūsų papuošalai – tai investicija į jūsų stilių, todėl svarbu jais tinkamai rūpintis. Pateikiame keletą patarimų, kaip apsaugoti savo mėgstamus papuošalus.

Papuošalų valymo patarimai

Kad juvelyriniai dirbiniai atrodytų kuo geriau, turėtumėte juos reguliariai valyti. Aukso ar sidabro papuošalus lengviausia tai padaryti švelniu muilo ir šilto vandens tirpalu. Taip pat galite naudoti minkštą dantų šepetėlį ir švelniai nušveisti papuošalą, jei ant jo yra kokių nors nešvarumų ar purvo, kuriems reikia skirti daugiau dėmesio. Nereikia šveisti per stipriai, nes tai gali pažeisti papuošalo metalą ar akmenis. Jei ant papuošalo yra sunkiau įveikiamų nešvarumų, galite naudoti specialų valymo tirpalą, skirtą specialiai juvelyriniams dirbiniams. Taip pat patartina po to minkšta šluoste nuvalyti nuo papuošalo drėgmės perteklių.

Perlams ir brangakmeniams valyti geriausia nenaudoti jokių valymo tirpalų, o tiesiog naudoti šiltą vandenį ir švelnų muilą su minkšta šluoste ar šepetėliu. Taip pat turėtumėte būti atsargūs, kad ant šių dirbinių nepatektų jokių cheminių medžiagų, nes laikui bėgant jos gali juos pažeisti.

Papuošalų laikymo patarimai

Laikant juvelyrinius dirbinius, svarbu juos laikyti tokioje vietoje, kurioje temperatūra ir drėgmės lygis ištisus metus yra pastovūs. Kad juvelyrika nesubraižytų ir nesusidėvėtų, laikydami juos ilgesniam laikui, turėtumėte kiekvieną papuošalą atskirti atskirais skyreliais jo laikymo dėžutėje ar maišelyje, geriausia išklotame aksomu ar panašiai. Jei į vieną dėžutę sudedate kelis daiktus, įsitikinkite, kad jie per daug nejuda, nes laikui bėgant gali atsirasti įbrėžimų ir kitų pažeidimų. Perlų vėrinius su mazginiais užsegimais būtinai pakabinkite ant kabliukų, kad saugant jie nesusipainiotų; taip užtikrinsite jų ilgaamžiškumą ir palengvinsite prieigą prie jų, kai norėsite juos vėl dėvėti!

Kaip nepamesti papuošalo?

Geriausias būdas apsaugoti papuošalus nuo praradimo – įsitikinti, kad juos dėvint jie yra patikimai pritvirtinti. Pavyzdžiui, jei turite brangų laikrodį, įsitikinkite, kad užsegimas ar dirželis yra saugus ir neatsipalaiduoja. Jei turite apyrankę ar grandinėlę su užsegimu, prieš išeidami iš namų būtinai patikrinkite, ar ji gerai užsegta. Nusiimdami papuošalus, būtinai padėkite juos į saugią vietą, kur jie nepasimestų, pavyzdžiui, į specialią papuošalų dėžutę arba skyrių rankinėje.