3 spalio, 2023

Kiekvienas iš mūsų stengiasi sukurti jaukią kiemo aplinką, kurioje norėtųsi praleisti kuo daugiau laiko. Visgi, svarbu, kad tokia atmosfera vyrautų ne tik dienos metu, bet ir sutemus – tam reikalingas tinkamai išplanuotas kiemo apšvietimas. Jei norite pasirūpinti, kad net ir nusileidus saulei kiemas neprarastų savo žavesio, Jums pravers žemiau pateikti patarimai.

Susipažinkite su skirtingais šviestuvų tipais

Prieš pradėdami formuoti kiemo apšvietimą, pirmiausiai turėtumėte žinoti, iš kokių tipų galite rinktis. Štai keletas populiariausių variantų:

  •       Įsmeigiami šviestuvai. Šio tipo gaminiai gali būti patogiai įsmeigiami bet kurio vietoje – svarbu, kad paviršius nebūtų pernelyg kietas. Jei prireiks, tokių šviestuvų vietą bus paprasta pakeisti.
  •       Įleidžiami šviestuvai. Šie gaminiai, priešingai, yra tvirtinami tvirtesnėse medžiagose. Jų montavimas yra kiek sudėtingesnis, tačiau šie šviestuvai susilygina su grindiniu ir nereikalauja papildomos vietos.
  •       Sieniniai šviestuvai. Kaip ir byloja pavadinimas, šie gaminiai tvirtinami prie įvairių pastatų sienų. Dažniausiai jie gali apimti pakankamai didelius teritorijos plotus, todėl atlieka ne tik dekoratyvinę, bet ir svarbią praktinę funkciją.
  •       Pakabinami šviestuvai. Šis tipas labai panašus į aptartą prieš tai, tačiau skirtumas tas, kad tokius šviestuvus galima pakabinti ne tik prie sienos, bet ir bet kuriose kitose vietose. Jie taip pat naudojami įvairių kiemo erdvių apšvietimui.
  •       Pastatomi šviestuvai. Tai – lengviausiai vietą pakeisti galintys šviestuvai, kurių visiškai nereikia montuoti. Jie džiugina labai įvairiapusišku asortimentu, su kuriuo galėsite susipažinti paspaudę ant šios nuorodos: https://pigu.lt/lt/lauko-sviestuvai/f/all/pastatomi.

Išskaidykite apšvietimą

Nors atrodytų kur kas paprasčiau pasirinkti vieną prieš tai aptartą šviestuvo tipą, jaukesnę aplinką pavyks sukurti derinant kelis skirtingus variantus. Vietoj vieno galingo šviesos šaltinio verčiau rinktis kelis silpnesnius, tačiau į skirtingus objektus nukreiptus šviestuvus. Sluoksniuodami šviesą, turėsite galimybę sukurti kur kas žavesnį galutinį rezultatą: bus galima užmaskuoti kiemo trūkumus ir dar labiau pabrėžti tas vietas, kurias ištobulinote labiausiai. Tokie daugiasluoksniai sprendimai naudojami ir formuojant interjerą, tad eksterjeras taip pat nebus išimtis.

Pagalvokite, kuriuos objektus norėsite apšviesti

Tam, kad lengviau nuspręstumėte, kiek ir kokių šviestuvų Jums reikės, iš anksto reikėtų pagalvoti, kuriuos objektus norėsite išryškinti. Dažniausiai yra pasirenkami augalai, jų kompozicijos ar kiti unikalūs kiemo sprendimai – dar geriau, jei juos galite matyti ir pro langą. Kiek tokių vietų apšviesite, priklausys nuo Jūsų asmeninio skonio, tačiau šioks toks saikas yra reikalingas: priešingu atveju teks atsisveikinti su tamsos skleidžiama magija. Šiek tiek kitokia situacija yra tuomet, kai kalbame apie takų ir įėjimų apšvietimą: jei tamsiuoju metu norisi vaikščioti jaukiai, reikėtų apšviesti visas pagrindines kryptis.

Ieškokite energiją taupančių sprendimų

Norėtųsi, kad įrengę kiemo apšvietimą, kuriam laikui galėtume apie jį pamiršti – dėl to verta pagalvoti apie energiją taupančius sprendimus, kurių tarp laukui skirtų gaminių tikrai netrūksta. Dabar didžioji dalis šviestuvų naudoja taupias LED lemputes, o kai kurie iš jų yra aprūpinti saulės baterijomis. Tiesa, tokia technologija labiausiai pasiteisina šiltuoju sezonu, kuomet jos gali pakankamai įsikrauti. Sutaupyti padės ir judesio daviklis: tuomet šviesa įsijungia tik tuomet, kai atitinkamoje teritorijoje yra pastebimi judantys objektai.

Praktiškumą derinkite su stiliumi

Nors dažnai patariama investuoti į šviestuvų kokybę, o ne į dizainą, mes siūlome suderinti abu šiuos aspektus. Šviestuvai dabar gali būti įvairių formų ir netikėtų spalvų – jei pasirinksite įdomesnį dizainą, toks gaminys kiemą puoš ir šviesuoju paros metu. El. parduotuvėje Pigu.lt sieniniai lauko šviestuvai ir kiti jų tipai nustebins plačiu pasirinkimu, tad lengvai suderinsite visas Jums svarbias savybes.

Atsižvelgę į visus šiuos aspektus, galėsite suformuoti ir žavų, ir praktišką kiemo apšvietimą. Dabar šviestuvų pasirinkimo įvairovės tikrai netrūksta, tad bet kokias savo vizijas galėsite paversti realybe.