3 spalio, 2023

Kadangi gyvename tokiu metu, kai dauguma mūsų pradeda įsisąmoninti, jog tampa gyvybiškai būtina išsaugoti neišmintingos žmonijos veiklos nualintą mūsų gimtąją planetą, tad ne tik renkasi namų apdailai gamtai draugiškas medžiagas, bet ir gamtoje įprastas žemiškas spalvas.

Ką namams dovanoja meilę gamtai išreiškiantis dizainas?

Gamtos meilę išreiškiantis dizainas į namus atneša ramią, jaukią ir atpalaiduojančią aplinką. Šiam stiliui formuoti pasitarnauja pro langus iš lauko į patalpų vidų plūstantis didelis kiekis šviesos, kuri paryškina dizainui naudojamų natūralių medžiagų – medienos, molio, kamštienos ir akmens grožį. Tokioje aplinkoje tinka vilnoniai arba kitos natūralios tekstilės kilimai, smulkūs rankdarbiai. Visa tai pakelia nuotaiką, grąžina per dieną darbe išeikvotas jėgas.

Kokios spalvos yra pačios artimiausios gamtinei aplinkai?

Kuriant atskirų patalpų – miegamojo, valgomojo, svetainės virtuvės bei vonios kambario aplinką, reikia kiekvienai iš jų parinkti atitinkamą spalvų paletę, kurioje – smėlinė, ruda, įvairaus žalumo spalvos, dangaus vaiskumo mėliai, vanilės atspalviai, pilka ir juoda spalvos. Jomis gali puikuotis sienos, grindys, lubos, baldų paviršiai. Kaip mano psichologai, patalpos, kuriose yra daug ramių spalvų, yra labai jaukios ir tinkamos produktyviam poilsiui.

Kokius variantus klientams siūlo namų aplinkos kūrimo meistrai?

Jei sumanėte iš pagrindų atnaujinti savo namų interjerą ir į pagalbą nusprendėte pasitelkti šios srities specialistus, jie pirmiausiai gali jums pasiūlyti pasižiūrėti kelius vaizdinius visiškai įrengtų butų pavyzdžius. Tada jūs galite iš jų pasirinkti jums tinkamiausią arba iš kelių pavyzdžių patys vaizduotėje susikurti originalų, dar niekur nematytą variantą ir pasiūlyti jį paslaugos teikėjams.

Ką profesionalai pataria naujakuriams?

Jeigu esate naujakurys ir kuriate savo namų aplinką, tai rinkitės tokį variantą, kad santechnika juose būtų tik naujausia ir kuo patvaresnė. Vidaus apdailai naudokite tokias medžiagas, kurios tarnautų kuo ilgesnį laiką. Plytelės – virtuvėje, vonios kambaryje, po jomis – elektrinis šildymas. Galvokite apie tai, kad būsimuose namuose užaugs jūsų vaikai, paskui bėgios atostogauti atvykę anūkai. Ir galų gale juose sulauksite garbios senatvės. Todėl viskas juose turi būti tvaru, miela ir jauku.