18 gegužės, 2024

Source: https://unsplash.com/de/fotos/BpT50qq5ySw

Mažyčiai namai šiuo metu yra absoliutus hitas nekilnojamojo turto rinkoje, ir ne tik Lietuvoje. Be mažų įsigijimo kainų, šiuolaikiniai mažyčiai būstai balus pelno ir dėl nepaprasto energinio efektyvumo. Kaip ir įprasti surenkamieji namai, mažyčiai namai gali būti surenkami per kelias valandas, tačiau vis labiau plinta ir adityvioji gamyba.

Kaip įrengti mažą gyvenamąją erdvę, kad vakare būtų galima patogiai skaityti arba žaisti kazino online partiją internete, galima pasidomėti, pavyzdžiui, baldų parduotuvėse. Tiny Houses, yra įvairių baldų idėjų, kaip įrengti jaukias gyvenamąsias ir darbo erdves. Tačiau baldai turėtų būti ir tiesiai lauke, sode ar saulės nutviekstoje stogo terasoje. Čia pateikiame geriausius patarimus!

Sumažinkite elektros energijos suvartojimą mažyčiame name, naudodamiesi šiomis idėjomis

Jei statote savo mažą namelį, turėtumėte įsitikinti, kad atskiruose kambariuose yra pakankamai elektros lizdų. Yra tam tikros standartinės vertės vienam kvadratiniam metrui grindų ploto, kurių pakanka įprastam namų ūkiui. Jei virtuvėje norite prijungti daug didelių vartotojų, geriau iš pat pradžių suplanuoti kelis kištukinius lizdus, kad vėliau linijos nebūtų perkrautos ir nekiltų su tuo susijusių remonto išlaidų.

Elektros energijos suvartojimą galima stebėti atskirai kiekviename mažyčio namo kambaryje, ir tam net nereikia išmaniųjų technologijų. Paprasti įrenginiai, pavyzdžiui, laikmačiai arba perėjimas prie nuotoliniu būdu radijo bangomis valdomų kištukinių lizdų, gali padėti sutaupyti daug elektros energijos bet kuriuose namuose.

Be to, visi šeimos nariai Mažyčiame name taip pat gali atkreipti dėmesį į sąmoningą iškastinio kuro naudojimą arba tiesiog terasoje pasistatyti nedidelę saulės elektrinę.

Minimalistinį surenkamąjį namą dabar galima įsigyti ir baldų rinkoje

2023 m. vasarą Amerikos baldų gamintojas sukėlė sąmyšį žiniasklaidoje, pateikęs netikėtą pasiūlymą. Mažytį namelį, kurio naudingasis plotas siekia iki 50 kvadratinių metrų, bus galima įsigyti tik už maždaug 40 000 eurų. Prašmatniame mažyčiame pastate yra ir terasa, kuri prašmatniais sraigtiniais laiptais tiesiogiai sujungta su erdvia stogo terasa.

Nuostabiai gerai apgalvotas langų plotų dizainas užtikrina didelį energijos vartojimo efektyvumą, kuris, atsižvelgiant į mažėjantį žaliavų kiekį, visada bus svarbus dalykas statant ateities namus.

Mažytis namas iš 3D spausdintuvo: tiesiog sukonstruokite ir atsispausdinkite jį patys

Statant namą 3D spausdintuvas, veikiantis su betono mišinio gijomis, suteikia didžiulį logistikos pranašumą. Užuot gabenęs visus naujojo namo komponentus dideliais atstumais iki statytojo, statytojas išsinuomoja tik tinkamą 3D spausdintuvą. Adityvioji gamyba suteikia didžiulį naujų formų potencialą, nes ji yra adityvi, o ne pagrįsta vien tik geometrinių formų atėmimu, kaip įprastinėje statyboje.

Vykdant tvarią statybą 3D spausdintuvu, į statybvietę atvežamos tik statybinės medžiagos, o tada mašina pradeda spausdinti mažytį namelį. Yra labai skirtingų požiūrių į projektavimą; pavyzdžiui, Nyderlanduose dviračių tiltai taip pat gaminami adityviuoju būdu. Tačiau užuot pačiam projektavus visą namą, vietoje galima spausdinti ir surenkamas namo dalis, žinomas iš įprastinės gyvenamųjų namų architektūros.

Dar 2023 m. vasarą Vokietijos 3D betono spausdinimo įmonei pavyko atspausdinti mažytį namą visiškai be cemento. Todėl minimalistinio dizaino mikrostatiniuose ant plokščio stogo galima įrengti žalumos, kuri vasarą ir žiemą natūraliai reguliuoja šilumą. Adityvioji gamyba ne tik suteikia privalumų namo konstrukcijos slėgiui, bet ir interjerą galima lieti tiesiai iš betono. Inovatyvių dirbtinio intelekto sistemų dėka net ir neprofesionalai gali atlikti statinius skaičiavimus ir sutaupyti dideles architekto išlaidas.

Baldai kaip iš IKEA: šios tendencijos vyrauja Lietuvos mažyčiuose nameliuose

Lietuvos interjero dizaino tendencijų neįmanoma įsivaizduoti be skandinavų įtakos. Inovatyvi mažyčių namų architektūra suteikia daugybę galimybių sukurti daugiau vizualinės erdvės pasitelkiant išmanų interjero dizainą. Pastačius veidrodį stačiu kampu su lango fasadu, į svetainę lengva įsileisti daugiau natūralios šviesos.

Jei nežinote, kokio tipo sofa ar sieninė spintelė atitinka jūsų mažos erdvės reikalavimus, skandinaviškų baldų parduotuvėje rasite daugybę kūrybiškų baldų idėjų su mielais gaminių pavadinimais. Kitose baldų parduotuvėse tikrai neturėtumėte pasikliauti pernelyg erdvia erdve su dažniausiai ryškiu apšvietimu. Baldų parduotuvėje dar jaukiai atrodantis svetainės peizažas gali greitai apkrauti mažą kambarį mažame name Tiny House.

Idėjos, kaip įrengti vonios kambarį mažame name

Jei vonios kambaryje dėl jo dizaino nėra vietos prabangiam SPA centrui, priešais „Tiny House” galite įrengti, pavyzdžiui, karšto vandens sūkurinę vonią. Funkcionalūs baldai tinka idealiam organizavimui mažoje erdvėje, o vonios kambaryje taip pat galima sumaniai įrengti veidrodines plyteles, kad į vidų patektų daugiau šviesos.

 Net mini vonios kambarį galima vizualiai suprojektuoti taip, kad estetika virstų geros savijautos oaze su meiliu dekoratyvinių daiktų žavesiu. Su žaliaisiais augalais mažame vonios kambaryje galima įsiūlyti gyvybės dvelksmą, o egzotiški tropiniai augalai gali puikiai augti ir dažnai drėgname patalpų klimate.

Kad pavėsingame ar saulėtame kambaryje būtų užtikrintas sudėtingas patalpų mikroklimatas, siūloma

Vėsiose gyvenamosiose patalpose, į kurias patenka nedaug saulės šviesos, gali greitai atsirasti didelė drėgmė, ypač žiemą. Tinkamas vėdinimas gali užkirsti kelią pelėsio atsiradimui ant sienų, tačiau kambariniai augalai taip pat gali pagerinti patalpų mikroklimatą. Jei vietoj organinės vazonų žemės naudosite augalų granules, pagamintas iš natūralių medžiagų, pavyzdžiui, molio, galėsite natūraliai reguliuoti drėgmę patalpoje.

Ypač stambiažiedžiai kambariniai augalai saulės šviesoje pagamina daug deguonies. Tačiau NASA tyrimų duomenimis, žali augalai kambaryje gali nuveikti kur kas daugiau, be to, natūralių procesų metu iš kambario oro filtruoja įvairias chemines medžiagas. Cigarečių dūmų likučiai ištraukiami iš oro lygiai taip pat, kaip ir formaldehidas iš šviežių sienų dažų ar įvairių tirpiklių likučiai, kurie yra būtini statant namą.

Lietuvos ateitis – tvari namų statyba net ir mažiausiuose pastatuose

Susidomėjusiems mažyčių namų savininkams labai įdomūs technologiniai sprendimai, susiję su efektyviais nuotekų valymo įrenginiais, ir jiems yra gerų patarimų. Galiausiai, tvarus savo svajonių namo valdymas gali sumažinti ekologinį pėdsaką. Jaunoms šeimoms, kurios dar tik planuoja mažyčio namo statybą, adityvioji gamyba siūlo įvairius ekologiškos statybos atspirties taškus.

Paprastas gijų derinys iš molio, šiaudų ar sumedėjusios bambuko žolės su įprastomis statybinėmis medžiagomis, tokiomis kaip plienas ir betonas, atveria novatoriškas namo statybos galimybes.