3 spalio, 2023

Anksčiau buvo įprasta mirusio žmogaus kūnus laidoti karste, gražiai aprengtus ir dailiai atrodančius. Tačiau šiomis dienomis galima pastebėti, jog vis daugiau žmonių nenori, jog artimieji su jais atsisveikintų tokiu būdu ir renkasi kremavimo paslaugas. Kodėl daugėja žmonių, kurie tą renkasi? Tenka pripažinti, jog mirę mūsų kūnai gali būti gąsdinantys, ypač, jei žmogus mirė nenatūraliu būdu. Ne tik šaltas, bet ir sužalotas kūnas gali ne tik ilgai įsiminti, bet ir traumuoti, ypač jaunesnius žmones. Tai viena iš priežasčių, kodėl kai kurie renkasi kremavimą – ne visi žmonės nori, jog artimieji žiūrėtų į mirusį kūną. Kita priežastis dažnai tampa biudžetas. Kremavimo paslaugos nėra brangios, o kremuotą kūną palaidoti galima bet kada, net ir po kelerių metų. Todėl tai patogu tiems, kurie šiuo metu neturi pakankamai santaupų, jog deramai atsisveikintų su artimu žmogumi. Todėl kremavimo paslaugos sparčiai populiarėja ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje.

Kodėl urnos tokios populiarios?

Turbūt pastebėjote, jog kremavimas ir urnos – neatsiejami dalykai. Kremuotas kūnas pavirsta į pelenus, kurie sudedami į urną. Urnos dažnai būna išskirtinių dizainų, kartais parenkamos pagal tai, kas primena artimą žmogų. Urnų populiarumą lemia tai, jog jas galima laikyti ne tik karste, bet ir namuose ar bet kurioje kitoje vietoje. Dėl to galima pastebėti, jog tie, kurie dar nepasiruošę atsisveikinti su žmogumi, dažnai renkasi kremavimą ir urną palieka namuose, tokiu būdu išlaikydami žmogų šalia.

Kokios išvados?

Kremavimo paslaugos – tai puikus pasirinkimas visiems, kurie negali artimo žmogaus laidoti šiuo metu. Reikia pripažinti, jog kai kuriais atvejais kremuoti žmogaus kūną tenka ir dėl jo paties noro. Kai kurie žmonės kategoriškai nusprendžia, jog jų kūnas turi būti kremuotas po mirties. Tą lemti gali daug priežasčių, tačiau toks sprendimas turėtų būti nenuginčijamas. Kiekvienas žmogus turi pasirinkti, kas bus daroma su jo kūno po mirties. Jei žmogus nori, kad jo kūnas būtų kremuotas, tą reikėtų įvykdyti.