16 liepos, 2024

Jei norite atnaujinti miegamąjį, tikrai verta pagalvoti apie naujos lovatiesės įsigijimą. Užtiesalai lovai – tai labai svarbus miegamojo akcentas, kurio spalvų pasirinkimas yra tikrai labai didelis. Jei dvejojate, kaip išsirinkti tinkamiausią lovatiesės spalvą, gali praversti keli naudingi patarimai.

Miegamojo dydis

Turbūt žinote, kad spalvų pasirinkimas turi itin didelį poveikį erdvės pojūčiui: šviesios spalvos vizualiai didina erdvę, o tamsios – mažina. Atsižvelgdami į tai, kokio dydžio yra jūsų miegamasis, galėsite pasirinkti tinkamiausią lovatiesės spalvą: pavyzdžiui, nedideliam miegamajam galite rinktis rausvą ar smėlio spalvos lovatiesę, o erdviam kambariui – tamsiai violetinį ar juodą lovos užtiesalą.

Lovatiesę derinkite prie kitų miegamojo akcentų

Jei siekiate, kad miegamasis būtų jaukus ir elegantiškas, lovatiesę derinkite prie užuolaidų spalvos. Spalvas galite pasirinkti pagal tai, į kurią pusę yra nukreipti langai: jei jie yra šiaurinėje pusėje, rinkitės šiltus atspalvius, jei rytinėje – šaltus.

Kokias spalvas rekomenduojama rinktis miegamojo interjerui?

Nors kiekvieno mūsų norai ir lūkesčiai gali labai skirtis, tačiau naudinga atsižvelgti į specialistų rekomendacijas. Jų teigimu, miegamojo interjero kūrimui naudinga rinktis šviesiai mėlyną, šviesiai pilką, rausvą, rusvą ar alyvuogių atspalvį. Jei norisi šiek tiek pagyvinti miegamojo interjerą, galima rinktis ryškesnių spalvų akcentus (pavyzdžiui, dekoratyvines pagalvėles ar lovatiesę). Tokias interjero detales galima nesunkiai pakeisti kitomis, todėl miegamojo atnaujinimas nepareikalaus nei daug laiko, nei didelių investicijų.