16 liepos, 2024

Turbūt daugelis žino, kad baltymai yra žmogaus organizmo statybinė medžiaga, tad tie, kurie aktyviai sportuoja ir nori gražesnių kūno linkių – kasdien turi suvartoti gana nemažus baltymų kiekius.

Kur gauti baltymų?

Dažniausiai jų gauti tiek, kiek reikia su maistu, yra gana sunku. Dėl to papildomai vartojamas proteinas.

Jis aprūpina kūną baltymais, kurių trūksta, suteikia daugiau jėgų, galiausiai, padeda džiaugtis tokiomis kūno formomis, kokios žmogui labiausiai patinka ir skatina savimi gėrėtis. Žinoma, tai nereiškia, kad galima vartoti tik papildus vietoje maisto produktų, kuriuose yra šių medžiagų. Viską reikia suderinti, kadangi tik balansas leis pasiekti norimą rezultatą ir tuo pačiu jaustis gerai.

Kiek žmogui reikia baltymų?

Priklausomai nuo žmogaus gyvenimo tipo, nuo jo KMI, fizinio aktyvumo bei daugelio kitų veiksnių – kinta baltymų kiekis, kuris reikalingas žmogui. Dažniausiai medikai bei sporto treneriai išskiria tokias rekomendacijas – baltymų paros norma yra 0,84 – 1 g/kg kūno svorio. Žinoma, kad nėra paprasta kiekvieną kartą skaičiuoti – kiek jums baltymų pavyko suvartoti su maistu, kiek dar trūksta. Dėl to daugelis paprasčiausiai vartoja maisto papildus ir nesuka galvos dėl trūkumo, kadangi tikėtina, kad jo tikrai nebus.

Baltymų papildų pateikimo būdai

Baltymų pateikimo būdų yra labai daug ir labai įvairių. Šiuo metu bene dažniausiai perkami yra milteliai. Jie dažniausiai yra maišomi su vandeniu, tad gaunamas ne tik sveikas bei sotus, tačiau taip pat ir labai skanus kokteilis, kuris suteikia galimybę tobulinti savo kūno formas bei išlikti sveiku tuo pat metu. Tokie papildai sportui tuo pačiu yra ir labai skanūs.

Baltymų privalumai

Proteinas – visapusiška nauda Jūsų kūnui. Tai:

  • Galimybė sumažinti alkio jausmą.
  • Jie padeda kur kas greičiau atsistatyti po treniruočių.
  • Jie padeda greičiau auginti raumenų masę.
  • Svarbu, kad ir suteikia energijos.
  • Tai yra puikus pasirinkimas tokiu atveju, kai norisi kur kas paprasčiau kontroliuoti savo kūno svorį.

Baltymų tipų yra labai daug. Kuo daugiau variantų bus palyginta, tuo didesnė tikimybė, kad rasite tokius baltymus, kurie padės jums geriau jaustis ir siekti savo tikslų našiau.