3 spalio, 2023

Gyvenimas nuo atlyginimo iki atlyginimo – šių dienų, kai infliacija šoka „pasiutpolkę“, realybė, deja, pažįstama ne tik gaunantiems minimalų darbo užmokestį. Finansinius sunkumus patiria ir gana dažnas vidurinės klasės atstovas. O ši klasė, kaip žinia, užima didžiąją visuomenės dalį, tad ir pastarosios išleidžiami pinigai prekių ar paslaugų įsigijimui bene aktyviausiai „kapsi“ į valstybės biudžetą.  

Tad, logiška, jei gaunamų pinigų nepakanka kasdienių poreikių patenkinimui ar atsiradusių „ekstra“ išlaidų padengimui, vartojimo paskola tampa aktuali dar didesniam vartotojų ratui. Ir, kaip jau supratote, toli gražu ne tik mažiausiai uždirbantiems.

Vartojimo paskola: kas yra svarbiausia?

Kalbant apie vartojimo paskolos internetu galimybę, svarbiausia – atsakyti į du klausimus. Ar man iš tikrųjų yra reikalingas vartojimo kreditas? Ir, ne mažiau svarbu, ar tikrai būsiu pajėgus tinkamai vykdyti naujus finansinius įsipareigojimus? Paprastai tariant, ar vartojimo kreditas internetu man ir mano šeimai netaps akmeniu po kaklu?

Su negalėjimu patenkinti vieną ar kitą savo poreikį, tikriausiai, esame susidūrę kiekvienas. Žinoma, tie norai, kuriems nebuvo lemta išsipildyti, skiriasi kardinaliai. Vienas svajoja apie kelionę aplink pasaulį ar jachtos įsigijimą. Tuo tarpu kitų norai, švelniai tariant, yra gerokai paprastesni: pradedant savaitgalio išvyka į pajūrį ar net, deja, būtinų medikamentų įsigijimu.

Būtent paskutinis noras – puikus pavyzdys poreikio, prieš kurį „užsimerkti“ tiesiog neįmanoma. Žinoma, sprendimą dėl paskolos be užstato galima priimti ne tik tokiu, vaizdžiai tariant, gyvybės ir mirties atveju. Kiekvienas racionaliai mąstantis žmogus pats įvertina, kokie poreikiai, jo manymu, yra tokie svarbūs, jog gali būti patenkinami net ir pasirinkus sprendimą gyventi „į skolą“. Vieniems tai bus jau minėti vaistai ar, pavyzdžiui, mokesčių už komunalinius aptarnavimus įsiskolinimų padengimas, siekiant išvengti problemų su antstoliais. Tuo tarpu kiti skolinasi ir gerokai didesnių bei, žvelgiant iš šalies, ne tokių „gyvybiškai“ būtinų poreikių tenkinimui (kelionės, automobilio įsigijimas, būsto remontas ir pan.).

Jei jau nusprendėte, jog vienas ar kitas poreikis asmeniškai Jums ir Jūsų šeimai yra toks svarbus, jog negąsdintų nei finansiniai įsipareigojimai kredito bendrovei, racionaliai apmąstę visus niuansus, atsakykite sau į klausimą, ar vartojimo paskola Jums bus tikrai pakeliama? Taip, Jūs mąstote visiškai teisingai: paskolos be užstato kreditorių nėra dosniai „mėtomos“ į visas puses. Kredito bendrovė, gavusi kliento, norinčio vartojimo kredito, paraišką, šią, remiantis įvairiais kriterijais (pradedant asmens gaunamomis pajamomis ir baigiant santuokinio finansiniais įsipareigojimais), vertina labai atsakingai.

Gavote teigiamą kreditoriaus sprendimą dėl paskolos patvirtinimo? Puiku. Jei priimsite sprendimą pasirašyti vartojimo paskolos sutartį, pinigai į asmeninę banko sąskaitą „įkris“ jau netrukus. Tiesa, prieš priimdami šį sprendimą, turite ir patys įvertinti, ar tikrai nauji finansiniai įsipareigojimai, konkrečiai – mėnesinė paskolos įmoka – nepakenks Jūsų ir Jūsų šeimos gyvenimo kokybei. Net jei, remiantis kreditoriaus vertinimu, ir esate pajėgus laiku grąžinti paskolą, įsivaizduokite, ar tie keliasdešimt (neretai – ir keli šimtai) eurų, atimti iš Jūsų mėnesinių pajamų, nesukels sunkiai įveikiamų nepatogumų.

Į ką, kalbant apie vartojimo paskolą, dar reikia atkreipti dėmesį?

Vartojimo paskola – rinkoje paklausi finansinė paslauga. Netrūksta ne tik asmenų, norinčių pasinaudoti galimybe šią gauti, bet, žinoma, ir skirtingų kredito bendrovių, konkuruojančių dėl klientų ir siūlančių vienas už kitą patrauklesnius pasiūlymus. Vartojimo paskolos palūkanos, kurios, kaip žinia, yra kreditoriui mokamas atlygis už Jums suteiktą finansinę paslaugą – vienas iš kriterijų, kuriuo remiantis, turėtų būtų „atsijojami“ Jums palankiausias kredito sąlygas siūlantys kreditoriai.