18 gegužės, 2024

Energinio naudingumo sertifikavimo paslaugas žmonės vis dažniau renkasi ne dėl to, nes privaloma, o dėl daugybės privalumų. Reikia pripažinti, jog energinio naudingumo sertifikatas gali suteikti daug naudos, todėl jis išsiimamas ne tik tuomet, kai parduodamas ar nuomojamas būstas, atliekamas kapitalinis remontas ar statomas pastatas. Kaip ir minėjome, vis daugiau žmonių renkasi energinio naudingumo sertifikavimą dėl daugybės privalumų – apžvelkime keletą iš jų.

Padės sumažinti sąnaudas

Skundžiatės vis didėjančiais komunaliniais mokesčiais? Tokiu atveju greičiausiai turėtumėte pagalvoti, gal jums verta pasirinkti energinio naudingumo sertifikavimo paslaugas. Pasitaiko, jog brangiai už komunalinius mokesčius tenka mokėti dėl to, nes namas nėra ekonomiškas. Gavus energinio naudingumo sertifikatą, galima įgyvendinti specialistų pasiūlytus pakeitimus ir pagerinti energinio naudingumo klasę, tuo pačiu ir išvengiant didelių komunalinių mokesčių.

Energinio naudingumo sertifikatas galioja 10 metų

Energinio naudingumo sertifikatas galioja net 10 metų, tad vieną kartą įsigijus, galėsite negalvoti apie tai dešimtmetį. Tad jei žinote, kad ateityje reikės energinio naudingumo sertifikavimo, turbūt turėtumėte pagalvoti apie tai, jog kuo anksčiau tą padarysite, tuo daugiau naudos turėsite. Nei vienas nežinome, kuriai klasei priklauso mūsų būstas, kol nėra gautas energinio naudingumo sertifikatas. Tad jei norite, kad pastatas priklausytų kuo aukštesnei klasei, tuomet verta padaryti energinio naudingumo sertifikatą dar prieš tai, kai jo prireikia ir įgyvendinti rekomenduojamus pokyčius. Tuomet, kai prireiks energinio naudingumo sertifikato – klasė jau bus aukštesnė.

Padės brangiau parduoti ar išnuomoti būstą

Neretai tiek būsto pirkėjams, tiek tiems, kurie ruošiasi ne pirkti, o nuomoti, labai svarbu, kokia yra būsto energinė klasė. Kuo aukštesnė, tuo brangiau žmonės yra pasiryžę mokėti už būstą. Tiesa ta, jog aukšta energinio naudingumo klasė daugeliui tiesiogiai asocijuojasi su mažais komunaliniais mokesčiais, todėl nenuostabu, jog labai daug žmonių atkreipia į tai dėmesį. Tad jei norite brangiau parduoti ar išnuomoti būstą, tuomet ne tik atlikite energinio naudingumo sertifikavimą, bet ir pasiteiraukite specialistų, kaip galėtumėte pagerinti rezultatus ir klasę.