26 vasario, 2024

Dantų implantai – tai titaniniai strypai, chirurginiu būdu įstatomi į žandikaulio kaulą po dantenų linija ir leidžiantys odontologui toje vietoje pritvirtinti pakaitinius dantis arba tiltą. Skirtingai nei dantų protezai, implantai neatsilaisvina ir gali būti naudingi bendrai burnos sveikatai, nes jų nereikia tvirtinti prie kitų dantų, kaip tiltų.

Implantams reikia sveikų dantenų ir žandikaulio kaulų, kad jie galėtų palaikyti konstrukciją, o tai reiškia, kad ne visiems gali būti tinkami dantų implantai. Išskirtinė dantų implantų savybė yra jų gebėjimas skatinti ir išsaugoti natūralaus kaulo augimą, o tai ypač naudinga pacientams, patyrusiems žandikaulio kaulo netekimą.

Vienas iš reikšmingų dantų technologijos pasiekimų yra mini dantų implantų sukūrimas. Jie yra mažesnio skersmens, palyginti su tradiciniais dantų implantais, ir dažnai naudojami apatiniam dantų protezui stabilizuoti. Mini dantų implantai gali būti įdedami per vieną apsilankymą, todėl juos patogu rinktis tiems, kurie ieško mažiau invazinio ir greitesnio sprendimo.

Sėkmingai dantų implantavimo procedūrai labai svarbu pasirinkti tinkamą odontologijos kliniką. Klinikoje turėtų dirbti patyrę implantologai, ji turėtų būti aprūpinta moderniausia įranga ir turėti sėkmingų implantavimo procedūrų patirties. Pacientai turėtų jaustis patogiai klausdami savo odontologo apie implantavimo procesą, įskaitant galimą riziką, gijimo laiką ir priežiūros reikalavimus.

Įdėjus implantą ir baigus gijimo procesą, pacientas gaus naują dantį ar dantis, kurie buvo pagaminti pagal užsakymą, kad savo spalva, forma ir dydžiu atitiktų natūralius dantis. Šie dantų pakaitalai sklandžiai derės prie likusios šypsenos. Labai svarbu rūpintis dantų implantais kaip ir natūraliais dantimis – reguliariai valyti dantis, naudoti dantų siūlą ir tikrinti dantis.

Nors dantų implantai pasižymi dideliu sėkmės rodikliu, jų ilgaamžiškumas labai priklauso nuo paciento burnos higienos praktikos ir gyvenimo būdo pasirinkimo. Pavyzdžiui, rūkymas gali neigiamai paveikti dantų implanto sveikatą, todėl, norint, kad implantas tarnautų kuo ilgiau, reikėtų jo vengti.

Implantai dažnai laikomi auksiniu dantų pakeitimo standartu, nes suteikia panašų į natūralių dantų pojūtį. Pacientai atgauna ne tik pasitikėjimą savo šypsena, bet ir gebėjimą kramtyti ir kalbėti be sunkumų. Kaip ir atliekant bet kokią odontologinę procedūrą, atviras dialogas su gydytoju odontologu padeda išsiaiškinti visus rūpimus klausimus ir lūkesčius, kad rezultatai būtų kuo geresni.

Užsukite į Šilo odontologijos klinika – geriausias kainos ir kokybės santykis.

1. Kas yra dantų implantai ir kuo jie skiriasi nuo kitų dantų keitimo būdų?

Dantų implantai – tai titaniniai strypai, chirurginiu būdu įstatomi į žandikaulio kaulą po dantenų linija, kad jais būtų galima tvirtinti dantų pakaitalus arba tiltelius. Skirtingai nei dantų protezai, dantų implantai neatsilaisvina ir jų nereikia tvirtinti prie kitų dantų, kaip tiltelių.

2. Kas gali rinktis dantų implantus ir kokie yra sėkmingo implantavimo reikalavimai?

Kad dantų implantai būtų tinkami, asmenys turi turėti sveikas dantenas ir žandikaulio kaulą, kurie palaikytų implanto konstrukciją. Dantų implantai skatina ir išsaugo natūralaus kaulo augimą, todėl jie tinka pacientams, patyrusiems žandikaulio kaulo netekimą.

3. Kas yra mini dantų implantai ir kuo jie skiriasi nuo tradicinių dantų implantų?

Mini dantų implantai yra mažesnio skersmens, palyginti su tradiciniais implantais, ir dažnai naudojami apatiniams dantų protezams stabilizuoti. Juos galima įsriegti per vieną vizitą, todėl kai kuriems pacientams tai yra mažiau invazinis ir greitesnis sprendimas.

4. Į ką turėtų atsižvelgti pacientai, rinkdamiesi odontologijos kliniką dantų implantavimo procedūroms atlikti?

Pacientai turėtų ieškoti odontologijos klinikos, kurioje dirba patyrę implantologai, yra moderniausia įranga ir sėkmingai atliekamos implantavimo procedūros. Svarbu su odontologu aptarti implantavimo procesą, galimą riziką, gijimo laiką ir priežiūrą po implantavimo.

5. Kaip dantų implantai, palyginti su natūraliais dantimis, yra prižiūrimi ir prižiūrimi?

Dantų implantus reikia prižiūrėti panašiai kaip ir natūralius dantis – reguliariai valyti dantis šepetėliu, dantų siūlu ir tikrinti dantis. Tinkama burnos higiena ir gyvenimo būdas turi didelę įtaką dantų implantų ilgaamžiškumui.