16 liepos, 2024

Šiuolaikiniame pasaulyje elektros prietaisai tapo neatsiejama mūsų kasdienybės dalimi. Nuo buitinės technikos iki elektronikos įrenginių, jie palengvina mūsų kasdienybę ir pagreitina daugybę įvairių darbų, tačiau net ir patys patikimiausi prietaisai kartais sugenda…

Sugedus elektros prietaisui, dažnai kyla klausimas: ar įmanoma gedimą pašalinti patiems, ar bus reikalingi sertifikuoto elektriko darbai?

Paprasti gedimai

Kai kuriuos gedimus galite pabandyti sutvarkyti patys. Pavyzdžiui, jei neveikia skalbimo mašina, patikrinkite, ar nėra užsikimšusių filtrų ar žarnų, jei perdegė lemputė – pakeiskite ją nauja. Nepamirškite, kad net ir taisant paprastus gedimus, būtina išjungti elektros srovę!

Sudėtingesni gedimai

Dažnai elektros prietaisų gedimai būna sudėtingesni, reikalaujantys atitinkamų žinių jiems išspręsti. Tokiais atvejais geriausia kreiptis į profesionalų elektriką, kuris atliks visus reikiamus elektriko darbus.

Kokiais atvejais būtina kreiptis į elektriką?

Nors elektros gedimai kelia didelį pavojų gyvybei, žmonės dažnai rizikuoja ir pirmiausia bando juos pašalinti patys. Tik vėliau, nepavykus pašalinti gedimo savarankiškai, kreipiamasi į specialistus. Labai svarbu tinkamai įvertinti elektros gedimų keliamą riziką ir nieko nelaukiant kreiptis profesionalaus elektriko darbams, kai:

  • Elektros prietaisas neišsijungia arba neįsijungia;
  • Pastebėjote kibirkštis, dūmus ar neįprastą kvapą iš prietaiso;
  • Elektros prietaisas skleidžia keistus garsus;
  • Elektros prietaiso korpusas yra įelektrintas;
  • Įsigijote naują naują elektros prietaisą ir nežinote, kaip jį prijungti.

Elektriko darbo privalumai

Elektrikas turi patirties ir žinių, reikalingų diagnozuoti ir pašalinti įvairius elektros prietaisų gedimus. Be to, elektrikas turi specialius įrankius ir įrangą, kuri padeda atlikti darbus saugiai ir efektyviai, o tuo tarpu jūs nerizikuojate brangiausiu savo turtu – gyvybe.

Elektriko darbų kaina

Elektriko darbų kaina priklauso nuo gedimo sudėtingumo, reikalingų detalių ir darbo laiko. Prieš samdydami elektriką, pasidomėkite jo patirtimi, atsiliepimais ir kainomis.

Siekiant išvengti gedimų ir nelaimių…

  • Reguliariai tikrinkite savo elektros prietaisus ir laikykitės gamintojo instrukcijų;
  • Naudokite tik kokybiškus elektros prietaisus ir priedus;
  • Nedėkite daiktų ant elektros prietaisų ir per daug neapkraukite elektros tinklo;
  • Jei pastebėjote elektros prietaiso gedimą, nedelsdami kreipkitės į elektriką. Niekada nebandykite patys remontuoti elektros prietaisų, jei nesate tikri, ką darote. Netinkamas remontas gali sukelti elektros iškrovą ar gaisrą.

Taigi, elektriko darbai yra būtini norint užtikrinti elektros prietaisų saugumą ir patikimumą. Kreipiantis į profesionalus galite būti tikri, kad gedimas bus pašalintas greitai ir kokybiškai. Meistras į namus Vilniuje atlieka įvairius elektriko darbus, todėl jei ieškote elektriko paslaugų tiekėjo Vilniuje – rekomenduojame kreiptis būtent į juos!