16 liepos, 2024

Energinio naudingumo sertifikato kaina

Įsigyjant daiktą ar paslaugą dažniausiai vienas iš pagrindinių aspektų, į kurį kreipiame dėmesį yra kaina. Kiekvienas nori gauti patį geriausią variantą už palankiausią kainą. Tačiau net ir vienos rūšies daiktai gali skirtis savo kaina. Jai daro įtaką nemažai kriterijų, kur galiausiai viską susumavus ir gaunama tam tikra vertė. Energinio naudingumo sertifikatas taip pat turi atitinkamą savo kainą, tad apie ją plačiau ir papasakosime šiame straipsnyje.

Pagrindiniai dalykai, kas sudaro energinio naudingumo sertifikato kainą

Yra labai daug bendrinių dalykų, nuo ko gali priklausyti šios paslaugos kaina. Tačiau galima išskirti kelis pagrindinius, kas turi pačią didžiausią įtaką:

  • Patalpų plotas. Natūralu, kad beveik visos paslaugos, kurios daromos didesniame plote kainuoja daugiau, nei kad mažesniame. Nesvarbu ar tai yra remontas, vertinimas ar panašūs darbai. Tad ir norint gauti minėtą sertifikatą, reikės sumokėti daugiau, jei plotas yra didesnis. Jame specialistai užtruks kur kas ilgiau vertindami reikiamus dalykus, taip pat jį reikės aprašyti pateikiant ataskaitą, taip pat išsamiau.
  • Specialistas, kuris atliks darbą. Kiekvienas specialistas turi skirtingą darbo patirtį. Tas, kuris ją turi ilgesnę, akivaizdu, kad ims didesnį atlygį, nei tas, kuris dar pradeda savo karjerą.
  • Papildomos išlaidas. Tam tikrais atvejais, į galutinę kainą yra įskaitomos papildomos išlaidos, tokios kaip kuras. Jeigu specialistas važiuoja per visą Lietuvą, tai jis sugaišta ne tik daug laiko kelionėje, bet ji būna kur kas brangesnė, nei kad važiuoti keliasdešimt kilometrų.

Kokią įtaką turi energinio naudingumo sertifikato kaina parduodamam ar nuomojamam būstui?

Šio dokumento prisireikia tada, kai yra ketinama parduoti naujai įrengtą butą ar pastatytą namą. Be to, jį naudinga turėti ir tada, kai ruošiamasi nuomoti butą. Tai suteikia kur kas didesnį šansą, kad nuomos kaina bus didesnė nei įprastai. Tad tiesioginės naudos sertifikato kaina neturi. Tačiau žiūrint į ateities perspektyvas, pats dokumentas yra labai naudingas. Tik iš pat pradžių gali atrodyti, kad toks investavimas į šią paslaugą gali būti bereikšmis, bet didesnė parduodamo ar nuomojamo buto kaina tikrai atpirks kainą, kurią reikėjo sumokėti.

Ne visada energinio naudingumo sertifikatas yra išduodamas

Kartais yra tokių situacijų, kuomet nors ir norima gauti tokį dokumentą, tačiau tam tikros nustatytos taisyklės jo išduoti neleidžia. Tad jei tokiame sąraše pamatėte būtent tokios paskirties namą, tuomet apie šį dokumentą net nereikėtų galvoti. Taigi, energinio naudingumo sertifikatai nėra išduodami nešildomiems pastatams, nes jose neįmanoma įvertinti tam tikrų rodiklių, dar viena kategorija, kuri negali būti vertinamos pagal nustatytus kriterijus yra laikini pastatai, kurie žada būti naudojami ne ilgiau nei du metus, maldos namai bei įvairūs paveldo statiniai.