30 rugsėjo, 2023

Small cute dog pug breed in funny sunglasses paddleboarding by SUP board at the lake during summertime

Ar kada nors esate girdėję apie irklavimą? Šis sportas tampa vis populiaresnis Lietuvoje. Taipogi, ši sporto šaka tampa viena iš populiariausių vandens sporto šakų. Su irklente jūs galite atlikti viso kūno treniruotę ir mėgautis nuostabiais gamtos vaizdais.

Kas yra irklentės?

Irklentės yra populiari vandens sporto šaka, kurią reikia atlikti ežeruose arba vandenynuose. Dažniausiai žmonės stovi, klupi, guli ant irklentės ir stumia su irklu, kad galėtų judėti į priekį. Šis sportas šiek tiek panašus į baidares ir banglentes. Lygus vanduo be bangų yra geresnis pradedantiesiems. Norint irkluoti, jums nereikės jokių bangų, todėl tuo ir išsiskiria nuo banglenčių sporto.

Viso kūno treniruotė

Dauguma žmonių traukiasi irklentes, kad galėtų atlikti viso kūno treniruote arba pasigrožėti gamtos reginiais, nesušlampant. Irklavimas stovint pagerina jūsų kardio treniruotę ir pagerina lankstumą bei pusiausvyrą. Ši sporto šaka populiari tuo, kad jums nereikės atiduoti visų savo jėgų. Jūsų amžius ir fizinis pasiruošimas nėra svarbus, kadangi irklentę gali išbandyti kiekvienas. Tokio tipo treniruotės padės pagerinti jūsų kūno rengybos lygį ir visai nesvarbu, nuo ko buvote pradėjęs. Irklavimas stovint yra puiki treniruotė visiems.

Jeigu neturite irklentės, tuomet irklenčių nuoma jums gali padėti. Šis vandens sporto šaka padeda sumažinti ir stresą. Žmonės kartais praktikuoja jogos judesius ant irklentės, o tai pagerina jų fizinę formą.

Irklavimo istorija

Nors stovėjimas ant irklenčių yra visai naujas, tačiau irklavimo šaknys yra atsiradusios 1960-aisiais. Būtent irklenčių sportas išpopuliarėjo 2000-aisiais metais, kuomet profesionalus banglentininkas stovėjo ant irklentės, kad galėtų treniruotis ramesnėmis vandens dienomis prie vandenyno. Dabar ši sporto šaka tapo įprasta ir galite atrasti skirtingų dydžių ir stilių irklavimo lentas. Net Lietuvoje vyksta įvairiausios varžybos ir bendruomenės susitikimai.

Irklenčių inventorius

Jeigu norite pirkti irklentės inventorių, pirmiausia jums reikėtų išsirinkti tinkamą irklavimo lentą, o tuomet nusipirkti ir tinkamą irklą. Tinkami irklai yra šiek tiek lengvesni ir ilgesni nei kanojos. Tačiau siūlome neskubėti su pirkimu, o geriau nuvykti į nuomos punktą ir išmėginti šį sportą.