30 rugsėjo, 2023

Kačių draskyklės – kokią rinktis? Mes žinome nemažai apie saugios, vertingos, tinkamai praturtintos erdvės šuniui kūrimą, ypač kai šuo yra ne tik namų ūkio narys, bet ir tikras gyvenimo draugas. Suvokdami instinktų galią, pirminių poreikių svarbą ir būtinybę juos tenkinti kasdienėmis sąlygomis, kasdien vis aktyviau, jausdami atsakomybę, bet ir neblėstantį malonumą, rūpinamės, kad mūsų šuo tiesiog turėtų ką veikti. O kaip yra su kate?

Ar pakankamai žinome, kaip praturtinti katės gyvenamąją erdvę? Kokios gyvūnų prekės turėtų komponuoti kiekvieno namuose? Ar žinome, kaip parinkti stimulus, kurie iš tiesų skatintų pirminių poreikių tenkinimą, teiktų laisvę, ir nekeltų streso mūsų ypatingam draugui? Ypač svarbu namuose suteikti katei tinkamų stimulų ir saugių psichomotorinio aktyvumo šaltinių, nes katė, kuri laikoma namuose, turi labai mažai galimybių realizuoti savo pirmykščius instinktus. Tai blogai, nes kartais tai gali sukelti sutrikimų ir sveikatos problemų. Taigi, ką galima padaryti, kad naminė katė gyventų gerą gyvenimą ir jaustųsi ne tik laisva, bet ir saugi? Kaip galima praturtinti erdvę, kad ji atitiktų katės poreikius?

Tobulas duetas – kačių draskyklės ir gultas viename

Gali atrodyti, kad kačių draskyklės ir gulto pasirinkimas nereikalauja ypatingų įsipareigojimų – abu šie kasdieniai daiktai turi būti namuose, kuriuose gyvena katė, tačiau jie nėra koks nors didelis erdvės praturtinimas, kuriam reikėtų skirti daug dėmesio. Toks mąstymas yra esminė klaida! Nors sunku įsivaizduoti namus auginant katę be tokių pagrindinių reikmenų, jų pasirinkimas neturėtų būti atsitiktinis. Kačių reikmenys, tokie kaip tinkamai parinktas kačių gultas ir kačių draskyklės, sudaro puikų duetą, sujungiantį gyvūnui itin svarbų poilsį saugioje zonoje, atsipalaidavimą ir aktyvumą jaučiant visišką laisvę ir saugumą.

Kačių draskyklės – aukštos, žemos, stovinčios arba pakabinamos

Pasaulyje nėra vienodų kačių. Žinoma, kalbant ne apie išvaizdą, nes daugelis žmonių vienas nuo kito irgi nelabai skiriasi ir, jei ne jų unikalios asmenybės, juos būtų galima lengvai supainioti. Tačiau katės turi kažką, kas jas išskiria iš kitų – kiekviena jų yra unikali ir kiekvienai reikia individualaus dėmesio. Tačiau vienas dalykas yra būdingas visoms pasaulio katėms – tai instinktyvus draskymas. Toks elgesys atsigręžia prieš savo prižiūrėtojus, kai katės nagai ima doroti dugiau jų mėgstamus baldus ir namų aksesuarus – nuo kilimų, sofų ir medinių komodų iki užuolaidų, durų ir laiptų turėklų. Nors gilių įbrėžimų ant apmušalų ar baldų paviršių vaizdas gali sukelti ašaras, katės negalima kaltinti dėl jos instinkto. Vienintelis dalykas, kurį galime padaryti tokioje situacijoje, yra tinkamai pasirūpinti, kokios kačių draskyklės jai reikia. Patrauklus kačių draskyklės stovas yra keturkojo draugo pagrindas, todėl verta gerai pagalvoti, kokį pasirinkti, kad jis atitiktų katės reikalavimus ir pageidavimus. Renkantis, kokios kačių draskyklės jums reikės, verta pradėti nuo kruopštaus kasdienio katės elgesio stebėjimo. Taip galėsime nuspręsti, kokios kačių draskyklės labiausiai tinka katei – aukštos ar žemos, su vertikaliai ar horizontaliai išdėstytomis lentynomis, stovintis ar pakabinamas. Tinkamai parinktos kačių draskyklės leis katei patenkinti svarbiausius elgesio poreikius ir kartu taps mėgstamiausia žaidimų ir poilsio vieta namuose.

Kokios kačių draskyklės suaugusiai katei tiks geriausiai?

Katės poreikis draskytis neribojamas gyvūno amžiumi, katė draskosi nuo tada, kai pradeda vaikščioti, iki paskutinių gyvenimo dienų. Tai instinktyvus poreikis, kuriam reikėtų skirti daug dėmesio. Katė turi teisę draskytis, kaip ir šuo turi teisę loti. Mūsų užduotis – suteikti jam reikiamą erdvę. Tačiau jei katės amžius nėra svarbus, kokie kiti veiksniai lemia tinkamos kačių draskyklės pasirinkimą? Pirmiausia reikia atsižvelgti į katės dydį, jos veiklos pomėgius, gyvenimo būdą ir instinktų stiprumą. Didelės draskyklės su daugybe lentynėlių, būdos, nameliai, hamakai, kopėčios ir rampos paprastai teikia daugiausiai džiaugsmo tiek mažesnėms, tiek didesnėms katėms. Svarbu, kad nepriklausomai nuo to, kaip išdėstytos draskyklės zonos, koks jos aukštis ar žaidimų priedai, ji būtų pakankamai stabili sunkesniam gyvūnui. Didelei katei skirtos kačių draskyklės taip pat turi būti didesnės ir labiau išplatintos, kad katė galėtų šokinėti, laisvai judėti iš vieno lygio į kitą ir atlikti nuosekliam elgesiui būdingą tempimą. Taip pat gerai, kad jis būtų tvirtas, nes didelė katė paprastai draskosi dar intensyviau.

Geriausios kačių draskyklės – peržiūrėkite naujausius pasiūlymus Keturkojams.lt parduotuvėje

Katė yra atkaklus gyvūnas, todėl jos didelių reikalavimų patenkinimas dažnai sukelia sunkumų globėjams. Išsirinkti draskyklę, pagrindinį katės erdvės įrengimo elementą, nėra lengva užduotis, todėl keturkojams.lt  parduotuvėje padedame rasti priedų, kurie gali patenkinti net ir įnoringiausią katę. Tačiau nuo ko pradėti, kai pasiūlymų tiek daug? Kaip išsirinkti geriausią draskyklę katei ir būti tikriems, kad ji ją priims? Verta laikytis kelių pagrindinių taisyklių. Idealios kačių draskyklės turi tvirtą, vertikalų pagrindą, kuris palaipsniui išsišakoja ir sukuria tikrą pramogų parką gyvūnui. Jis yra pakankamai aukštas, kad gyvūnui būtų patrauklus, ir pakankamai tvirtas, kad jautresniems gyvūnams nesukeltų streso. Keturkojams.lt parduotuvėje esančios geriausios kačių draskyklės atitinka visus minėtus reikalavimus. Tuo pat metu turimi modeliai yra pakankamai estetiški, todėl galės būti namų modernaus interjero elementas.

Peržiūrėkite geriausių kačių draskyklės apžvalgas Keturkojams.lt ir rinkitės dar sąmoningiau – tokiu svarbiu klausimu geriau nenuvilti savo katės.