3 spalio, 2022

Įsigijus naujus lauko baldus norime, kad jie kaip įmanoma ilgiau atrodytų kaip nauji, jų nepažeistų įvairios lauko sąlygos. Jeigu mūsų klimatas būtų toks, kuomet yra ištisa vasara, tuomet tokiais baldais per daug nereikėtų rūpintis, tačiau mūsų oro temperatūra yra labai skirtinga, per visus metus ji keičiasi kardinaliai, negana to, baldus gali pažeisti stiprūs lietūs ir sniegas. Tad, kaip juos reikėtų tinkamai prižiūrėti, papasakosime šiame straipsnyje.

Mediniai lauko baldai

Tai turbūt viena populiariausių lauko baldų rūšių, tad apie juos reikėtų žinoti tikrai nemažai, norint, kad jie tarnautų kaip galima ilgiau ir ilgą laiką atrodytų kaip nauji. Tad turint juos, reikia skirti nemažai dėmesio. Pirmasis dalykas, kurį reikia daryti, nuo jų valyti dulkes. Nes ilgainiui, jeigu jos yra nevalomos, gali būti pažeista mediena ar netgi pakisti jos spalva. Tad dulkes galima valyti paprasta drėgna šluoste, taip pat kars nuo karto galite rinktis įvairius valiklius, kurie skirti medienai. Kad tokie baldai būtų kaip įmanoma labiau apsaugoti, reikėtų juos tepti įvairiais aliejais, vašku, kurie leis išsaugoti jų ilgaamžiškumą. Idealiausias variantas būtų, jeigu per šaltąjį sezoną, kuomet lauke būti nesinori, tokie baldai būtų parnešami į patalpas, kad jie negautų daug drėgmės. O jeigu tokios galimybės nėra, tuomet prieš žiemos sezoną reikėtų, kad būtų padengta stipresne priemone, kuri saugotų nuo ne tokių gerų orų.

Pinti lauko baldai

Tai taip pat populiarūs lauko baldai, todėl apie jų priežiūrą reikia žinoti ne ką mažiau, nei kad apie medinius baldus. Jeigu jie yra prižiūrimi nuolatos ir įvairios dulkės ir purvas nėra įsisenėję, tuomet jiems valyti pakanka nedidelės vandens srovės ir jei reikia, galima naudoti šluostę. Tokiems baldams, kuriuose purvas jau yra įsisenėjęs gali prireikti įvairių valiklių. Tik patartina juos rinktis lauko baldams, o geriausia pintiems, kad jie būtų pritaikyti kaip tik jiems ir nepažeistų jo paviršiaus. Įsigėrusias dėmes galima valyti su šiurkštesne kempinėle, tik verta žinoti, kad ji neturėtų būti per daug šiurkšti, kad nebūtų pažeistas pintas paviršius. Valant juos nereikėtų pamiršti ir vietų, kurios yra uždengtos pagalvėlėmis. Nors iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad ten dulkių nėra, tačiau net ir tokiose vietose jos kaupiasi. Pintus lauko baldus, kad jie tarnautų ilgiau, reikėtų tepti įvairiomis priemonėmis, kurios didintų atsparumą išoriniams veiksniams.

Plastikiniai lauko baldai

Šie baldai yra vieni iš tų, kuriuos turbūt prižiūrėti yra lengviausia. Jie yra atspariausi įvairiems orams ir temperatūrų skirtumams, juos šaltuoju metų sezonu nėra būti nešti į uždarą patalpą. Jeigu ant jų susikaupė dulkės, jas galima lengvai nuvalyti sušlapinta šluoste. Jeigu yra dėmių, kurios valosi sunkiau, tada jas galima pašveisti šiurkščia kempinėle. Jeigu ant tokių baldų susidarė pelėsis, juos nesunkiai galima pašalinti įvairiomis pirktinėmis priemonėmis.