18 gegužės, 2024

Pastatų sertifikavimas padeda ne tik sužinoti pastato klasę, bet ir jo privalumus bei trūkumus. Tačiau, kada jis reikalingas?

Statant namą

Jeigu statote namą, tuomet siūlome iš karto pasidomėti apie pastatų sertifikavimą. Kadangi pastatas bus pastatytas jau po 2021 metų sausio 1 dienos, būtinai turės atitikti A++ klasę. Deja, bet po 2021 metų sausio 1 dienos kiekvieno pastatyto klasė negali būti žemesnė. Iš karto pasidomėkite, kokius reikalavimus turi atitikti namas, jeigu nenorite nusivilti atlikus pastatų sertifikavimą.

Renovuojant

Pastato renovacija ne tik padės pagerinti namo interjerą, bet ir suteiks galimybę pagerinti energinio naudingumo klasę. Pagerinus klasę galėsite ne tik džiaugtis namo ekonomiškumu, bet ir kitu privalumu – namo vertė gerokai išaugs. Tačiau atkreipkite dėmesį į tai, jog atlikus namo renovaciją turite atlikti pastato sertifikavimą. Priešingu atveju, deja, gali kilti nemažai nesklandumų, jeigu norėsite jį parduoti ar nuomoti.

Parduodant

Jeigu parduodate namą, tuomet turite žinoti, kad prieš tai reikia atlikti pastato sertifikavimą. Energinio naudingumo sertifikatas ne tik būtinas, bet ir be galo naudingas šioje situacijoje. Neretai namo ar bet kurio kito pastato pirkėjai ginčijasi dėl kainos. Kiekvienas pirkėjas pastatą nupirkti nori už pigiausią kainą. Jeigu nenorite ginčytis dėl kainos, tuomet iš karto gaukite energinio naudingumo sertifikatą, kuris įrodys, jog pastatas ekonomiškas ir atitinka savo vertę. Be to, kaip ir minėjome, parduodant energinio naudingumo sertifikatas būtinas, todėl jau verčiau jį atlikite prieš ieškodami pirkėjo. Tokiu būdu dar galėsite pakelti kainą. Jeigu atliksite energinio naudingumo sertifikatą po to, kai rasite pirkėją, vargu, ar pavyks pakelti kainą.

Nuomojant

Pastatą nuomojant galioja panašios taisyklės, kaip ir parduodant. Todėl siūloma iš karto atlikti energinio naudingumo sertifikatą, kuris ne tik pakels nuomos kainą, bet ir padės lengviau rasti pirkėją.

Nebūtinas, bet naudingas

Išvardijome kelias situacijas, kai pastatų sertifikavimas būtinas, tačiau tam tikrais atvejais jis nėra būtinas, tačiau naudingas. Pavyzdžiui, jeigu norite, kad pastatas būtų ekonomiškesnis, tuomet atlikite sertifikavimą ir sužinokite, ko jam trūksta iki aukštesnės klasės. Daugiau informacijos rasite https://agenturadede.lt/pastatu-sertifikavimas/