18 gegužės, 2024

Dauguma žmonių gali nesuprasti, kodėl kai kurie asmenys keliauja su dviračiais. Tačiau jie tikriausiai nežino pagrindinių priežasčių, kodėl tai verta daryti.

Mažesnis rūpestis dėl daugelio dalykų

Keliaujant su miesto dviračiais, jums nereikia rūpintis dėl daugybės aspektų. Važiuodami su dviračiu jūs turite pasirūpinti tik trimis dalykais: valgiu, miegu ir vandeniu. Šie trys dalykai yra susiję ne tik su keliavimu su dviračiu, tačiau su pagrindiniais gyvenimo poreikiais. Keliaudami su dviračiu galite patirti naujus nuotykius. Atitolsite nuo civilizacijos ir įvairaus triukšmo bei susikoncentruosite į esminius dalykus, o tai yra gerai, nes išsilaisvinsite nuo nesvarbių dalykų.

Jums nereikės rinktis daugybės rūbų ir galvoti ką turėsite šiandien vilkėti. Valgysite maistą kurį tūrėsite arba galėsite sustoti prie kokio nors restorano.

Būsite laisvi ir lankstūs

Sėdėdami ant dviračio galėsite pasijausti laisvi. Ne dėl kokio nors greičio, o todėl , kad nereikės niekuo rūpintis. Būsite laisvi ir lankstūs, bet kada galėsite sustoti pailsėti arba pavalgyti. Jums nereikės būti priklausomais nuo traukinių, autobusų, o galėsite visur nuvykti patys. Taip pat galėsite nuvykti į tas vietas, kurių niekada nebūtumėte pasiekę su automobiliu. Važiuojant su dviračiu jums nereikės planuotis, o visuomet galėsite aptikti naujų nuotykių.

Visą laiką praleisite gamtoje

Važiuodami galėsite mėgautis grynu oru ir klausytis paukštelių čiulbėjimo. Kartais galite pastebėti ir bėgiojančias stirnas, lapes, kiškius ar kitus miško gyventojus.

Tai gali pakeisti jus

Keliaujant ilgesnes keliones, jūs turėsite daugiau laiko sau ir atrasti tikrąjį save. Savęs atradimas neįvyksta vos per vieną ar kelias dienas. Kuomet būsite neįprastoje aplinkoje, jūs turėsite laiko pagalvoti, pasišnekėti su savimi ir atrasti vidinę ramybę. Keliaudami su dviračiu galėsite pakeisti save į gerąją pusę ir sustiprinti savo charakterį. Išmoksite naujų dalykų, tokių kaip sutvarkyti padangą ar užsidėti grandinę.

Važiuodami dviračiu galėsite suprasti savo norimą ritmą ir sužinoti, kaip jums labiausiai patinka važiuoti. Galbūt pradžioje važiuosite su per didelėmis pastangomis, o vakare jausitės per daug pavargę ir turėsite mažiau energijos. Tad laikui bėgant, jūs išmoksite vertinti savo jėgas.

Tai pigu

Keliavimas su dviračiais yra nebrangus. Tarkime miesto dviračiai kainuoja nuo 890 eurų. Tačiau dviračio pirkimas yra vienkartinis, o vėliau reikalinga tik jo priežiūra.

Būsite lėti keliautojai

Važiuodami dviračiu jūs nebūsite nei per greitas, nei per lėtas. Dviračiai suteikia galimybę judėti į priekį ir būti nepriklausomiems nuo visų. Taip pat galėsite patekti į atokesnes vietas, tarkime kur galite patekti tik eidami pėsčiomis. Galite vykti į mažus kaimelius ir juos tyrinėti. Taip pat galite visuomet pasirinkti mažiau judrius kelius. Jeigu keliaujate užsienyje mažesniuose kaimeliuose, tuomet didelė tikimybė, kad sutiksite smalsių gyventojų, kurie paklausinės jūsų įvairių klausimų ir pakvies kartu pavalgyti pas juos namuose.

Galėsite pažinti miestus ir kaimelius plačiau ir susipažinti su naujais žmonėmis. Vietiniai gyventojai gali aprodyti jums daugiau ir papasakoti platesnės informacijos.

Ekologiška

Keliavimas dviračiu yra ekologiškas, nes jūs jį minate su savo kojomis ir nenaudojate jokių degalų, kurie teršia gamtą.

Galėsite būti istorijų pasakotoju

Per savo keliavimą patirsite labai daug įdomių ir malonių nutikimų, kuriuos galėsite papasakoti savo artimiems žmonėms. Kiekviena kelionė praturtins jus naujomis žiniomis. Tapsite turtingi su savo prisiminimais. Taip pat galite kurti savo tinklaraštį ir dalintis savo įrašais bei papasakoti naujus įvykius.

Tai pakeis jūsų požiūri į pasaulį

Vietinius gyventojus dviratis veikia tiesiog kaip magnetas. Kaip ir minėjome, dauguma žmonių pradės jūsų klausinėti, kalbėti. Labai dažnai šie pokalbiai baigiasi su kvietimu pasisvečiuoti. Šiomis dienomis naujienų portaluose yra matomos tik tragiškos naujienos, kadangi tai pritraukia daugiau skaitytojų. Tačiau kai viską patirsite savo kailiu, jūs įsitikinsite , kad pasaulis yra gražūs ir galėsite žvelgti gėrio visoje žmonijoje. Sutiksite tiek daug nuoširdžių žmonių ir turėsite galimybę pabendrauti su skirtingų tautybių žmonėmis.

Puiki keliavimo forma fotografams

Dauguma žmonių mėgsta keliaudami fotografuoti, o važiavimas dviračiu suteiks jums lankstumą. Jūs galėsite bet kur sustoti ir rasti tobulą kadrą. Už kiekvieno posūkio gali slėptis puikūs kadrai. Visuomet galite įsigyti ,,GoPro” kamerą, kuri yra maža, tad nereikalaus daug vietos.

Važiavimas dviračiu yra smagu

Važiuoti dviračiu yra vis dar smagu. Kaip malonu leistis nuo stataus kalno ir mėgautis vėjeliu, kai nereikia minti pedalų. Per jūsų kūną tekės endorfinai ir galėsite mėgautis savo gyvenimu.

Trumpos kelionės

Jeigu mėgstate trumpas keliones, bet nemėgstate minti pedalų, tuomet elektriniai paspirtukai gali būti puiki alternatyvą jums. Su paspirtukais galite nuvažiuoti daugiau nei 20 kilometrų vienu pakrovimu. Tai puiki alternatyva asmenims, kurie nenori arba negali turėti fizinio krūvio.