1 gruodžio, 2023

Puslaidininkiai – tai tokia medžiaga, kuri vienais atvejais praleidžia pro save elektros srovę, o kitais – veikia atvirkščiai. Gerais elektros laidininkais yra laikomi varis, sidabras ir aliuminis. Jos nepraleidžia guma ir plastikas. O dažniausiai gamyboje naudojami puslaidininkiai yra silicis ir galio arsenidas.

Kas yra gaminama iš puslaidininkių?

Puslaidininkiai plačiai naudojami tokių elektros komponentų, kaip tranzistoriai, diodai ir integriniai grandynai – vientisu technologiniu procesu pagaminti užbaigti funkciniai įtaisai, susidedantys iš keleto neišardomai sujungtų elementų ir hermetizuoti viename korpuse. Jie taip pat praverčia kaip optinių jutiklių priedai, kai kurių elektros energijos perdavimo sistemų maitinimo įtaisai.

Puslaidininkiai intensyviai naudojami telekomunikacinių technologijų plėtrai, valdymo sistemų bei signalų apdorojimo srityse. Iš puslaidininkių gaminami lustai – pagrindinė elektronikos prietaisų sudėtinė dalis, kuri leidžia pasiekti didelę pažangą ryšių, kompiuterinės įrangos, medicinos ir karinės įrangos bei švariosios energijos srityse.

Kuo yra ypatingi puslaidininkių lustai?

Puslaidininkių lustai yra plačiai naudojami mūsų visų gyvenime. Jie yra įdiegti ne tik išmaniuosiuose telefonuose, viršgarsiniuose lėktuvuose, elektrinėse transporto priemonėse, širdies stimuliatoriuose, kompiuterinėje įrangoje. Jų esama ir oro kondicionieriuose, čia jie naudojami kaip temperatūros jutikliai, šie puslaidininkių gaminiai, kontroliuodami temperatūrą, atlieka vėsinimo ir šildymo funkcijas.

Kaip puslaidininkiai pasitarnauja mūsų namų aplinkoje?

Puslaidininkiai atlieka labai svarbų vaidmenį mūsų namų aplinkoje. Be jų negalime savo namuose džiaugtis tokiais nepamainomais prietaisais, kaip skalbimo mašina ar šaldytuvas. Pavyzdžiui, skalbimo mašinoje puslaidininkių lustai prisideda prie gręžimo ciklų laiko apskaičiavimo, jie išsaugo parametrus, kurie nustato tam tikrų drabužių skalbimo būdą. O šaldytuvuose šie lustai atsako už temperatūros reguliavimą.

Už ką atsakingi puslaidininkių lustai automobilizmo srityje?

Puslaidininkių lustai yra naudojami ir automobilių gamyboje. Jie padeda mechanines sistemas pakeisti elektroninėmis, tai smarkiai prisidėjo prie elektromobilių atsiradimo rinkoje bumo. Puslaidininkiai prisideda prie elektromobilio akumuliatoriaus veikimo trukmės ilginimo. Be to, nuo puslaidininkių lustų tiesiogiai priklauso ir signalo į automobilio oro pagalves pasiuntimas. Puslaidininkių gaminius elektrotechnikos specialistams ir žinovams siūlo internetinė parduotuvė, kurios adresas: https://lt.rsdelivers.com/. Susisiekite su ją ir įsigykite tai, ko jums reikia.