3 spalio, 2023

Sužadėtuvių žiedai turi senas tradicijas, kurios yra išlikusios nuo labai senų laikų. Tais laikais reikšdavo, kad nuotaka gavo kraitį. Tačiau šiandien sužadėtuvių žiedo dėvėjimas parodo romantišką simbolį, kurį vertiname visi. Sužadėtuvių žiedas reiškia santuokos pradžią ir simbolizuoja įsipareigojimą savo mylimam partneriui. Žiedo forma yra apvali, o tai yra apskritimas, kuris atvaizduoja nuo pradžios ir pabaigos. Žiedas yra meilės, ištikimybės, tobulumo ir begalybės ženklas.

Senovinė sužadėtuvių žiedo reikšmė

Sužadėtuvių žiedų reikšmė keitėsi per visus metus. Senovės žmonės tikėjo, kad bevardis pirštas turi tiesioginį ryšį su širdimi, todėl partneris žiedą užsimaudavo ant kairės rankos, kadangi širdis yra kairėje pusėje. Viduramžiais moterys gaudavo žiedą iš savo partnerio, kuris parodydavo pažadą į santuoką, o į tai buvo žiūrima labai rimtai. Moterims seniau nebūdavo galima mūvėti žiedo kitais tikslais. Tik vėliau išpopuliarėjo vienodi žiedai, kuomet juos galėdavo nešioti vyras ir moteris. Vyras žiedą nešiodavo iki  vestuvių, o vėliau jį perduodavo moteriai, o ji mūvėdavo jį kaip sužadėtuvių žiedą.

Šiandien sužadėtuvių žiedai yra tarsi oficialus pranešimas apie vestuves. Dažniausiai sužadėtuvių žiedus nešioja tik moterys, o juos perka vyrai.

Sužadėtuvių žiedai su reikšmėmis

Vieni perka žiedus pagal savo pajamas, o kiti stengiasi pirkti žiedą, kad jis turėtų kokią nors ypatingą reikšmę. Kai kurie vyrai stengiasi pirkti žiedą kuo prabangesnį, kad ant jo būtų kuo daugiau deimantų, tačiau daugumai moterų yra svarbus individualumas. Tradicinė žiedo reikšmė yra ypatingai svarbi daugumai moterų, nes jos parodo amžiną meilę ir ištikimybę savo partneriui.

Ar sužadėtuvių žiedai yra vis dar madoje?

Tikrai taip, jie vis dar yra madingi. Šiais laikais beveik visi gali įsigyti sužadėtuvių žiedą su deimantu, nes jie nėra brangūs. Tačiau senovėje juos galėdavo įsigyti tik aristokratai, nes paprastiems žmonėms jie būdavo per brangūs.

Šiandien vis dar yra madinga, kuomet vyras nustebina savo moterį pasipiršdamas. Seniau būdavo normalu, kad vyrai mūvėdavo sužadėtuvių žiedą, tačiau šiomis dienomis daugiau nei 90 procentų vyrų padovanoja savo moteriai žiedą sužadėtuvių proga.