26 vasario, 2024

Keliolika dienų po regos korekcijos procedūros daliai pacientų pasireiškia padidėjęs akių sausumas. Taip nutinka todėl, kad po jos atsistatant akių ragenos nervinėms galūnėms, akys kurį laiką išlieka mažiau jautrios, todėl rečiau mirksi. Nuo šio negalavimo gali pagelbėti dirbtinių ašarų lašai akims.

Kuo reikėtų pasirūpinti iš karto po regos korekcijos procedūros?

Jau iš anksto reikia pasirūpinti, kad po regos korekcijos procedūros pacientui kas nors padėtų parkeliauti namo, nes po jos kurį laiką matymas tampa blankus, o akys pasidaro labai jautrios šviesai, todėl žmogus ne tik negali vairuoti automobilio, bet ir pėsčiomis savarankiškai judėti. Tuo pat metu būtina naudoti ir akinius nuo saulės tiek lauke, tiek ryškiai apšviestose patalpose. Patariama išmaniojo mobilaus telefone padidinti teksto dydį ir sumažinti ekrano ryškumą, kad akys išvengtų įtampos ir sausėjimo.

Nuo ko per pooperacinį laikotarpį reikėtų saugoti akis?

Per reabilitacinį laikotarpį po regos korekcijos operacijos akis būtina saugoti nuo vandens. Patariama kelias dienas vengti veido prausimo arba galvos plovimo po tiesiogine vandens srove. O jeigu kartais netyčia į akis pateko muilo ar vandens, netrinkite akių, verčiau jas plaukite dirbtinėmis ašaromis tol, kol dirginimas pasibaigs. Nuo pirties ir SPA malonumų siūloma susilaikyti bent mėnesį po akių korekcijos.

Taip pat negalima naudoti tokių veido kosmetikos priemonių, kaip veido prausikliai, tonikai, kremai, makiažas ir jo nuvalymo priemonės, nes bet kuri iš jų po patekimo į akis, gali jas labai smarkiai sudirginti. Be to, reikia dėvėti kuo laisvesnius, neaptempiančius drabužius, kad jais būtų patogu rengtis neliečiant akių.

Kas padeda greičiau atsistatyti po regos korekcijos procedūros?

Po regos korekcijos procedūros patariama vengti žiūrėjimo į televizoriaus ar kompiuterio ekraną, vietoj to geriau klausytis mėgstamos muzikos įrašų ir daugiau laiko skirti meditacijai. Medikai siūlo neskubėti po operacijos skubėti grįžti prie įprastų elektroninių malonumų, nes akims reikia negailėti laiko visiškai atsistatyti. Daugiau informacijos apie tai, kaip reikėtų elgtis pooperacinio laikotarpio metu rasite internetinėje svetainėje: regoscentras.lt.