26 balandžio, 2024

Sveikata yra neįkainojamas turtas, todėl apleisti jos nevalia, o ją nuolatos prižiūrėti yra ne tik daktarų, bet ir mūsų pačių pareiga. Kraujo tyrimai praktikoje naudojami labai dažnai, nes jie gali padėti įvairiais būdais, tai yra parodyti bendrą sveikatos būklę, turimas infekcijas, paciento genetiką ar net parodyti, kaip tinkamai funkcionuoja kai kurie žmogaus organai (kepenys, inkstai ir t.t.)

Kaip jau galima suprasti iš pačios procedūros pavadinimo, tai dažniausiai jos metu yra paimamas kraujo mėginys iš patogios kūno vietos, pavyzdžiui, rankos. Būtent ranka yra patogi kūno vieta, nes iš jos nėra sunku paimti mėginį. Dažniausiai pasirenkama vidinė riešo ar alkūnės dalis dėl to, kad jose venos yra arčiausiai paviršiaus ir beveik visada jos matosi plika akimi. Tuo tarpu mėginiai vaikams dažniausiai paimami iš vidinės rankos dalies.

Aišku, kad jeigu plika akimi į venas įžiūrėti yra sunku, tai viršutinė rankos dalis yra suveržiama specialia guma tam, jog būtų sutrikdomas kraujo tekėjimas ir vena ištintų, nes tai dar labiau palengvina darbą. Prieš procedūrą daktaras ar slaugė būsimą dūrio vietą papurškia specialiais medicininiais preparatais, kurie mažina infekcijos riziką bei dezinfekuoja žaizdą.

Visi kraujo tyrimai vyksta labai panašiai: prie švirkšto su adata, kuri bus įsmeigiama į veną yra tvirtinama speciali talpa skysčiams. Būtent toks dezinfekuotas ir saugus švirkštas yra naudojamas kraujo mėginio paėmimui. Aišku, jog visos procedūros metu pacientas gali justi lengvą skausmą ar niežtėjimą, tačiau po adatos įsmeigimo viskas tūrėtų baigtis. Jeigu negalite žiūrėti į adatas ar kraują, tai būtinai praneškite Jus aptarnaujančiam asmeniui tam, kad jis padėtų pasijusti patogiau.

Pabaigoje užveržta ranka yra atleidžiama, o adata ištraukiama ir prie žaizdos pridedamas vatos gumuliukas, kurį reikia prispausti tam, kad būtų sustabdytas galima kraujavimas. Galų gale uždedamas pleistras ir viskas – kančia baigta. Po to, kraujo tyrimai tęsiasi jau pas profesionalus, kurie išanalizuoja gautus mėginius ir pateikia savo išvadas bei rekomendacijas pacientui.

Daugiau informacijos apie šią procedūrą galima rasti čia: https://www.testamide.lt