26 vasario, 2024

Kreatinas yra vienas geriausių papildų sportui, plačiai naudojamas kultūristų ir sportininkų. Daugelis Sportuojantys.lt pirkėjų internetu, pastebi pagerėjusius raumenų augimo bei jėgos rezultatus, kai vartoja šį preparatą. Yra keletas šio produkto formų: monohidratas, krealkalinas, hidrocholirdas ir pan. Šiame straipsnyje pasiaiškinsime, kas tai yra kreatinas, koks šio papildo vartojimas ir ypatybės.

Kas tai yra kreatinas?

Kreatinas – tai yra natūrali medžiaga, kurią gamina organizmas. Jis taip pat randamas tokiuose maisto produktuose kaip raudona mėsa ir jūros gėrybės. Kreatinas taip pat atlieka esminį vaidmenį reguliuojant ląsteles ir padeda greitai regeneruoti adenozino trifosfatą (ATP), organinį junginį mūsų organizme, kuris suteikia ląstelėms energijos, reikalingos jų veiklai.

Žmonėms didžioji dalis mūsų kūno kreatino (apie 95%) yra kaupiama raumenyse. Tai padeda mūsų raumenims suteikti energijos pagal poreikį, kai tam yra poreikis.

Kuo daugiau kreatino sukaupta mūsų raumenyse, tuo daugiau jėgų turime keldami svorius. Todėl kreatino papildai (internetu įsigyti galite čia) vartojami prieš treniruotę ir iškart po jos. Dauguma pastebi padidėjusią jėgą, raumeninę masę ir trumpalaikę ištverme.

Kreatino papildų vartojimas

Tam, kad kreatino produktai pradėtų veikti, reikalinga užkrovos fazė. Jos metu yra vartojamas didesnis papildo kiekis, kad jo prisikauptų raumenyse ir kepenyse. Tuomet, kai organizmas „pajaučia“ padidėjusią jėgą ir raumeninę masę. Kūno svoris gali padidėti keletu kilogramų, kadangi šis sporto papildas turi savybę kaupti vandenį organizme, ypač raumenyse, kadangi didelę jų dalį sudaro būtent vanduo.

Tie, kas nori išvengti „užplaukimo“, rekomenduojama rinktis krealkaliną (kre-alkalyn), kuris nekaupia vandens.

Tačiau populiariausia forma Sportuojantys.lt yra kreatino monohidratas. Jis dažniausiai būna miltelių pavidalų, o dėl jų mikronizavimo, t. y. itin smulkaus pavidalo, vartojant pasisavinimas būna žymiai greitesnis, nei vartojant kapsulėmis.

Kreatino vartojimas yra gana paprastas. Reikėtų arbatinį šaukštelį, t. y. 5 gramus suvartoti ryte, ant tuščio skrandžio, tuomet 5 gramus – likus 30 minučių iki treniruotės ir dar tiek pat – iškart po treniruotės. Geriant papildą tokiu būdu, reikėtų po 4 savaičių padaryti tokios pat trukmės pertrauką. Tiek kas atlieka „užkrovos fazę“, turėtų per pirmąją savaitę suvartoti po 20 gramų per dieną ir tuomet šią dozę sumažinti iki 5 gramų per dieną. Tokiu atveju vartojimo pertrauktų daryti nereikia.