30 balandžio, 2024

Kas gali būti gražiau per šventę, nei į naktinį dangų paleisti ryškiai žaižaruojančius fejerverkus, saliutas ar petardas? Laimei, šiandien tokius gaminius galite įsigyti gana laisvai ir nebrangiai. Tačiau prieš džiaugsmingą įvykį yra keletas pasiruošimo momentų. Kaip pasirinkti fejerverkus šventėms?

Pirotechnikos priemonės skirstomos į 5 pavojingumo klases:

1 klasė. Petardos ir blizgučiai. Saugios, jei laikomasi paprastų ir akivaizdžių taisyklių: naudoti lauke arba gerai vėdinamoje patalpoje, nenukreipti į žmones, gyvūnus ir pan.

2 klasė. Fontanai, ugnikalniai ir petardos. Pasirenkami dėl stipraus triukšmo ir didelių kibirkščių pliūpsnių. Pavojaus spindulys – 5 metrai. Prieš naudojant gaminį būtina atidžiai perskaityti naudojimo instrukciją.

3 klasė. Fejerverkai, fejerverkų baterijos. Tai pirotechnikos priemonės, dažniausiai naudojamos per šventes.

4 ir 5 pavojaus klasės – tai profesionali pirotechnika. Jas leidžiama leisti tik turint pirotechnikos pažymėjimą.

Į ką atsižvelgti, renkantis fejerverkus?

  • Kalibras

Dažniausiai pasitaikantys kalibrai: 0,6″, 0,8″, 1″, 1,25″, 1,75″, 2,0″, 2,5″ colio. Kuo didesnis kalibras, tuo aukščiau ir tuo stipriau fejerverkai sprogsta (didesnis sprogimo spindulys).

  • Šaunamųjų kamerų skaičius

Paprastai kuo daugiau šaunamųjų kamerų, tuo ilgesnė fejerverkų trukmė. Tačiau taip būna ne visada. Fejerverkų sparta gali skirtis priklausomai nuo baterijos, taip pat tarp šūvių gali būti skirtingos pauzės arba jie gali būti sprogdinami vienu metu.

  • Vizualiniai efektai

Ko gero, tai pati svarbiausia savybė. Būtent į ją, rinkdamiesi fejerverkus pirmiausia turėtumėte atkreipti dėmesį. Dabar yra įvairių pirotechnikos įmonių, kur dirbantys profesionalai bet kurioje šventėje gali sukurti nepamirštamą vizualinį bei garsinį reginį. Tokio tipo paslaugų privalumas yra ir tas, kad jums nereikės rūpintis ir dėl pirotechnikos paruošimo bei teisingo jos naudojimo, atsižvelgiant į visus su saugumu susijusius klausimus.

Kokie yra vizualiniai efektai:

Palmė, bijūnas, chrizantema, jurginas, piestas, banga, pėdsakas, kometa, gluosnis, perlas, dvigubas žiedas, kamuolys, žvaigždė, bitės, žuvys, švilpukai, vilkai, drugeliai, karūna, parašiutas arba deglas, tigro uodega, krioklys, lapai, minos, spragsėjimas, kaleidoskopas, spalvota puokštė ir t. t.

Fejerverkų vizualinius efektus sunku apibūdinti žodžiais. Juos reikia pamatyti. Todėl internetinėse fejerverkų parduotuvėse, pavyzdžiui, saliutas.lt prie visų fejerverkų pridedamas kokybiškas išsamus vaizdo įrašas, kuriame pateikiami šių fejerverkų vizualiniai efektai.

Apibendrinant, kuo didesnio kalibro ir kuo daugiau fejerverkų iššausite, tuo įspūdingesnis bus reginys.