16 liepos, 2024

Šiuolaikiški žmonės įsirenginėdami savo namus nori, kad jie būtų erdvūs ir juose būtų kaip įmanoma mažiau baldų. Tačiau norint gyventi patogiai, juose turi būti visi reikiami baldai. Tad pats geriausias variantas, kurį galima pasirinkti yra universalumas. Jų buityje yra ganėtinai nemažai, tačiau vienas populiariausių yra sofa lova, tad apie ją ir plačiau papasakosime šiame straipsnyje.

Pagrindinės ir reikalingiausios funkcijos

Kadangi jau pradėjome kalbėti apie universalius ir daugiafunkcinius baldus, tad sofą lovą galima rašyti į pirmąsias sąrašo vietas. Ją patogu turėti labai dažnais atvejais. Pirmiausia tada, jeigu jūsų butas nėra didelis ir tiesiog įprasta lova negali tilpti kambaryje. Ją pravartu turėti ir tada, jeigu labai dažnai jūsų namuose lankosi ir nakvoja svečiai. Taip pat ji gali turėti ir dar vieną funkciją, tai daiktų susidėjimo. Jeigu vėl namuose neturite pakankamai vietos laikyti ne kasdieniams daiktams, sofa lova gali puikiai tam pasitarnauti. Jos daiktadėžėje galite laikyti nesezoninius drabužius ar batus, susidėti nenaudojamą patalynę ir kitus panašius dalykus. Kai kam gali atrodyti, kad toks daiktas gali būti netinkamas miegojimui. Tikriausiai tokia nuomonė susidarė iš ankstesnių patirčių, kuomet sofos lovos nebuvo tokios patogios. Tačiau šių laikų technologijos leidžia pagaminti tokias, kad jose išsimiegoti galima lygiai taip pat gerai kaip ir įprastose lovose.

Pagal ką reikėtų rinktis sofą lovą?

Kiekvienas žmogus yra individualus ir kiekvienas gali nusistatyti tam tikrus kriterijus, pagal kuriuos gali rinktis šį baldą. Tačiau mes išskiriame kelis aspektus, į ką tikrai verta atkreipti dėmesį:

  • Visada prieš renkantis tokius baldus, reikia nuspręsti, kokioje vietoje ji stovės ir pagal tai žinosite, koks maždaug turėtų būti jos dydis.
  • Jis turėtų būti patogus, kad neatimtų daug jėgų ją išskleidžiant iš suskleidžiant.
  • Rėmo tvirtumas. Jeigu sofa lova bus naudojama kasdien, tuomet lovos rėmas turėtų būti itin tvirtas. Jeigu išsirinksite atvirkščiai, tuomet ilgainiui pajusite įvairius klibėjimus, girgždėjimus ir kitus nepatogumus.

Ar sofai lovai yra reikalingas papildomas čiužinys?

Šis klausimas yra labai individualus, nes kiekvieno poreikiai yra skirtingi. Išskleidžiant sofą lovą viduryje atsiranda nedidelis tarpas, kuris jungia baldo sėdimą ir atraminę dalį. Kai kam tai gali nepatikti ir trukdyti miegoti, tad kad miegas būtų patogus, galima rinktis čiužinį. Tačiau tikrai nereikia labai storo, pakaks plonesnio, kuris sofą lovą padarys vientisą ir jokie sujungimai nebebus jaučiami. Jeigu anksčiau minėti sujungimai neturi jokios reikšmės, tuomet čiužinys tikrai nėra reikalingas.