18 gegužės, 2024

Atlyginimas dažnam mūsų, nepriklausomai nuo pareigų ar uždarbio dydžio – vienas iš labiausiai laukiamų mėnesio įvykių. Deja, kartais pasitaiko nepavydėtinų situacijų, kai, dar negavus darbo užmokesčio, jis mintyse jau yra išdalijamas: X eurų – mokesčiams, X eurų – turimiems įsiskolinimams padengti, X eurų – maistui. Akylesnis skaitytojas, tikriausiai, pasigedo „laisvų“ pinigų, reikalingų įveikti nenumatytus finansinius iššūkius, nuo kurių nei vienas nesame apsaugotas. Ligos, maisto kainų šuoliai, suplyšę vaiko batai, galiausiai – noras su šeima turiningai praleisti savaitgalį: situacijos, iš kurių išsisukti gali padėti vartojimo paskola.

Vartojimo paskola arba kodėl kai kurie žmonės gyvena „į skolą“?

Vartojimo kreditas – viena tų temų, kuri visuomenėje sulaukia labai prieštaringų vertinimų. Tiesa, neretai asmeninė nuomonė apie šią finansinę paslaugą kardinaliai pasikeičia, kai paskolos be užstato galimybė tampa vienu priimtiniausių esamų problemų sprendimo būdu.

Žmonės priversti skolintis tada, kai gaunamų pajamų nepakanka būtiniausiems poreikiams užtikrinti, o kartais – norint džiaugtis geresne gyvenimo kokybe. Vertinti, kada gyvenimas „į skolą“ – pateisinama praktika, o kada – abejotinas elgesys, sutikite, nei vienas neturime teisės. Nebent kalbama apie artimiausius žmones, kai vartojimo paskolos internetu įmokų našta gula ir ant mūsų pačių pečių. Tačiau tokiu atveju savo nuomonę reikėtų išsakyti dar prieš artimajam pasirašant vartojimo paskolos be užstato sutartį, o ne atėjus pirmosios įmokos dienai ir, tikėtina, prisidėjus išleidžiant pasiskolintus pinigus.

Galime tik teoriškai diskutuoti, kokiems poreikiams patenkinti gali būti reikalingas vartojimo kreditas internetu. Pradedant būtiniausių vaistų įsigijimu ir baigiant kelialapiu į sanatoriją ar ilgai lauktomis, tačiau savo jėgomis „neįkandamomis“ atostogomis užsienyje. Jei žmogus nėra finansiškai pajėgus už tam tikrą daiktą ar paslaugą sumokėti iš karto, tai dar nereiškia, jog prieš savo poreikius būtina „užsimerkti“. Gaunant pastovias pajamas, visiškai normalu džiaugtis kokybišku gyvenimu dabar, sumokant už tai dalimis per ilgesnį ar trumpesnį laikotarpį.

Vartojimo paskolos internetu privalumai

Vartojimo paskola, žinoma, yra ne vienintelis būdas, kaip, „užlopant“ finansines „skyles“, galima patenkinti vieną ar kitą savo poreikį. Priklausomai nuo individualios situacijos ir reikiamos pinigų sumos, finansinės pagalbos galima ieškoti pas artimuosius arba kreiptis į komercinius bankus ar kredito unijas. Visos minėtos alternatyvos turi tiek privalumų, tiek trūkumų, tačiau šįkart mūsų tikslas – išryškinti teigiamą greitųjų kreditų pusę.

Pasiskolinti iš artimųjų, žinoma, neretai galima labai palankiomis sąlygomis. Dažnai, skolinantis iš, pavyzdžiui, mamos ar brolio, apie jokias palūkanas net nekalbama. O ir pinigus skolinantis žmogus už savo ištiestą pagalbos ranką finansinės naudos nesitiki. Na, aišku, nebent nuoširdaus „ačiū“. Žinoma, pirmiausiai savo artimųjų rate reikia turėti tokį žmogų, kuris ne tik galėtų, bet ir norėtų padėti finansiškai. Ne mažiau svarbu, jog kai kurie asmenys tiesiog nėra linkę atvirauti apie finansinius sunkumus, tad prašyti artimųjų pagalbos jiems reikštų didelį psichologinį diskomfortą. Šiuo atveju vartojimo paskola, kaip objektyvus sandoris tarp kredito gavėjo ir paskolos įmonės, neverčia „lipti per save“. Juk, sutikite, kai kuriais atvejais geriau mokėti pinigus už finansinę pagalbą, o ne aukoti savo orumą.

Greitųjų kreditų bendrovių vartojimo paskolos palūkanos, lyginant jas su komercinių bankų ar kredito unijų pasiūlymais, neretai yra šiek tiek didesnės. Tiesa, svarbu paminėti, jog šios „rimtos“ įstaigos asmenims, norintiems gauti paskolą, taiko gerokai griežtesnius reikalavimus. O, nuėjus ilgą kelią „biurokratiniais koridoriais“ ir pagaliau gavus norimą paskolą, susiduriama su visa eile apribojimų. Pavyzdžiui, banko išduota paskola būstui gali būti išleista tik NT objektui įsigyti. Tuo tarpu, imant net ir tikslinę paskolą, pavyzdžiui, kreditą automobiliui iš greitųjų kreditų bendrovės, kreditorius nereikalauja jokių ataskaitų, kur ir kiek išleidote bei kokia suma dar liko. Vadinasi, vartojimo paskola internetu – tai laisvė gyventi taip, kaip norisi. O tai, sutikite, dažnam šiuolaikiniam žmogui yra labai svarbu.