18 gegužės, 2024

Uzbekistanas – ryški, entuziastinga Rytų šalis. Neįmanoma suskaičiuoti visų šalyje esančių įstabių mečečių, medresių, mauzoliejų ir minaretų. O kaip sunku aprašyti jų grožį! Jį reikia pamatyti patiems!

Per Uzbekistaną ėjo daugelis Didžiojo šilko kelio kelių. Šiame turtų ir kultūrų sąlyčio kelyje vystėsi ir augo Uzbekijos miestai. Taškentas, Samarkandas, Buchara ir Chiva yra nusėti architektūros stebuklais – jie sužavi kiekvieną, kuris bent kartą gyvenime juos pamato.

Uzbekistanas turtingas ne tik šventyklomis ir citadelelėmis, bet ir kraštovaizdžiu. Daugelis turistų keliauja per karštąją Kyzylkumo dykumą, o paskui vyksta į vaizdingą Ferganos slėnį ar Čimgano kalnus. Ten yra visos sąlygos atostogauti.

Uzbekistanas yra ideali šalis biudžetiniam keliautojui, kuri nestokoja lankytinų vietų ir suteikia neapsakomų įspūdžių kiekvienam, norinčiam pamatyti jos grožį ar paragauti originalios uzbekų virtuvės.

Ir išties, visos Uzbekistano vietos pasižymi unikaliu žavesiu ir patrauklumu, tačiau šiame straipsnyje mes norime pristatyti jums penkias, mūsų manymu, geriausias Uzbekistano vietas, kurias būtina aplankyti:

  1. Taškentas

Tai Uzbekistano sostinė, vienas iš penkių didžiausių miestų pagal gyventojų skaičių tarp NVS (Nepriklausomų valstybių sandraugos – aut. past.) šalių. Tarp modernių pastatų ir dangoraižių slepiasi senieji pastatai, mečetės, muziejai ir medresės. O spalvingi turgūs ir prekybvietės, kuriose galima nusipirkti visko, apsupti modernių prekybos centrų. Taškentas yra labai civilizuotas ir modernus miestas, puikiai tinkantis pradėti pažintį su Rytais.

  1. Samarkando miestas

Samarkandas buvo įkurtas dar VIII a. pr. m. e. Tai vienas seniausių miestų planetoje. Daugiau nei du tūkstančius metų Samarkandas buvo pagrindinis Didžiojo šilko kelio taškas. Tai brangus Azijos perlas, jungiantis du pasaulius – Vakarus ir Rytus. Tai buvo svarbus politinis, mokslo ir kultūros centras, išsaugojęs daugybę istorijos ir kultūros paminklų. Visas miestas įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

  1. Registano aikštė Samarkande

Tai Samarkando širdis. Kadaise ji buvo miesto gyvybės centras, o pastačius gražų XV-XVII a. architektūrinį ansamblį, ji tapo jo brangakmeniu. Aikštėje yra įkurtos ir trys medresės: Ulugbeko, Šir Daro bei Tillja Kari. Jų išvaizda įvairi ir skirtinga, tačiau tarpusavyje jos puikiai dera. Šiandien Registano aikštėje vyksta įvairūs kultūriniai renginiai, o turistai būtent čia pradeda pažintį su miestu.

  1. Bucharos miestas

Tai dar vienas prie Didžiojo šilko kelio išaugęs miestas, tapęs tikru Rytų lobiu. Miestas sparčiai vystėsi jau nuo savo įkurimo prieš 2500 metų. Buchara vadinama miestu-muziejumi. Pagrindiniai eksponatai šiame mieste yra citadelės, mečetės, medresės ir mauzoliejai. Kai kuriems iš jų daugiau nei 1000 metų, o Kalono minaretui – apie 2300 metų. Istorinis Bucharos centras yra įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą.

  1. Chiva

Nedidelis miestas, Chorezmo provincijos sostinė, kuris, pasak legendos, išaugo aplink šulinį, iškastą vieno iš Nojaus sūnų. Chivoje yra daugybė nuostabių šventyklų ir pastatų. Senasis miestas – Ichan Kala – buvo pirmoji vietovė Centrinėje Azijoje, kuriai suteikta UNESCO apsauga. Per tūkstantmetę istoriją čia buvo pastatytos tvirtovės, rūmai ir mečetės, kuriomis dabar žavisi tiek vietiniai, tiek ir keliautojai.

 

 

Leiskitės į kelionę po Uzbekistaną su Ingrida Tours kelionių organizatoriumi, kur praeitis dera su dabartimi, kur susipina gamtos grožis ir kultūros paveldas. Leiskite šiai užburiančiai vietovei uždegti jūsų nuotykių jausmą ir palikti prisiminimus, kurie išliks visam gyvenimui.

 

Daugiau informacijos: https://www.ingridatours.lt/