26 vasario, 2024

Ledo vonios tampa vis populiaresnės, nes žmonės sužino apie daugelį šalto vandens terapijos privalumų. Daugelis žmonių ieško parduodamų ledo vonių kaip būdo atsigauti po intensyvaus treniruočių.

Tačiau tiesa ta, kad šalto vandens terapija gali būti naudinga visiems, nuo profesionalių sportininkų iki kasdienių žmonių, kenčiančių nuo lėtinio skausmo.

Viena pagrindinių priežasčių, kodėl žmonės nori įsigyti ledo vonią, yra patogumas namuose. Vietoj to, kad eitumėte į baseinus arba pripildytumėte savo vonią ledo maišais, jums tereikės vieną kartą prisileisti šią 370 litrų ledo vonią

Jei ieškote parduodamos ledo vonios, skaitykite toliau, kad sužinotumėte daugiau apie tai, kaip jos padaro šalto vandens terapijos privalumus lengvai prieinamus!

Kas yra šalto vandens terapija?

Šalto vandens terapija yra praktika, kuri buvo naudojama amžius skatinant gerą sveikatą ir gerovę. Procedūra apima panirimą į šaltą vandenį, paprastai baseiną ar ežerą, tam tikrą laiką.

Kai kurie sportininkai praktikuoja šalto vandens panirimo (CWI) terapiją, kad pagerintų atsistatymą po sunkaus treniruotės. Kitiems padeda ledo vonios, kurios užkerta kelią vėluojančiam raumenų skausmui (DOMS), leidžiant jiems greičiau pasveikti nuo traumų. Taip pat yra tokių, kurie mano, kad ištvermė ekstremaliose temperatūrose gali sustiprinti jų psichinę sveikatą.

Kokia bebūtų pagrindinė motyvacija, šalto vandens terapija turi daug privalumų. Tyrimai parodė, kad ši terapija gali padėti gerinti kraujotaką, mažinti uždegimą ir didinti energijos lygį.

Taip pat teigiama, kad ši praktika gerina nuotaiką ir skatina geresnį miegą. Jei ieškote būdo pagerinti savo sveikatą ir gerovę, turėti ledo vonią namuose yra puikus pasirinkimas.

Kaip veikia šios ledo vonios?

Daugelis žmonių mano, kad šalto vandens vonios yra naudingos atsistatymui. Šaltesnės temperatūros gali padėti mažinti patinimą ir audinių suirimo procesus. Tai panašu į ledo maišelio uždėjimą, kai susižeidėte čiurną mokykloje.

Nustatyta, kad šalto vandens panirimas mažina sportininko neopterino lygį, nukleotidą, rodantį uždegimą jūsų kūne.

Jūsų raumenys treniruočių metu patiria daug žalos, ir jų taisymas yra būdas, kaip jie galiausiai auga. Nardymas į šaltą vandenį susiaurina kraujagysles dėl temperatūros.

Šis susiaurėjimas, atsirandantis dėl šalto vandens panirimo, padeda pašalinti medžiagas, kurios yra susijusios su uždegimu ir raumenų skausmu. Taip pat manoma, kad šalto vandens panirimas skatina greitesnį atsistatymą ir mažina raumenų nuovargį po sunkių treniruočių.