30 rugsėjo, 2023

Šiuolaikinėje rinkoje yra įvairiausių kvepalų. Skirtumas tarp jų yra ne tik, kad turi skirtingas kvapų natas, bet ir pati jų struktūra. Vieni kvepalai būna purškiamo pagrindo, o kiti – aliejiniai. Teigiama, kad kvepalai, kurie yra pagaminti iš aliejinio pagrindo visada turi sodresnį kvapą nei tie, kurie yra purškiami – taip kaip yra iš tiesų?

Kokie vyrauja skirtumai tarp aliejinių ir purškiamų kvepalų?

Pirmiausiai dėmesys turėtų būti atkreipiamas į tai, kad kvepalai skiriasi savo naudojimo būdu. Aliejiniai kvepalai turi ploną stiklinę lazdelę su kurios pagalba galima užtepti kvepalus ant odos arba besisukantį rutuliuką. Aliejinius kvepalus geriausiai tepti, kur nuolat jaučiamas pulsavimas, o t.y. riešai, kaklas ir už ausų. Tokio tipo kvepalai lengvai įsigeria į žmogaus odą, todėl jaučiamas sodrus, tačiau lengvas kvapas. Mažoji Indija yra internetinė parduotuvė, kurioje galite pasirinkti iš plataus asortimento aliejinių kvepalų! Taip pat aliejiniai kvepalai gaminami tik iš natūralių medžiagų, todėl jie nėra kenksmingi.
Na, o purškiami kvepalai neturi jokio sąlyčio su oda: jie tik vos vos patenka ant paviršiaus. Taip pat purškiami kvepalai dažniausiai skiedžiami, todėl jo tikrojo kvapo gali būti labai mažai.

Kas išlieka ilgiau – aliejinio pagrindo ar purškiami kvepalai?

Aliejiniai kvepalai linkę į ilgaamžiškumą, nes juose nėra jokių dirbtinių parfumerinių skiediklių. Būtent tokio pagrindo kvepalai gali ant odos išlikti net nuo 8 iki 10 valandų. Taip pat būkite atidūs – dėvint šviesius drabužius nereikėtų persistengti su aliejinio pagrindo kvepalais, nes jie gali labai lengvai įsigerti ir neišsiplauti.
Purškiami kvepalai yra naudojami tiek ant odos, tiek ant rūbų, nes jie dažniausiai nepalieka jokių dėmių. Dauguma purškiamų kvepalų gali išlikti nuo 5 iki 8 valandų.

Vienas iš įdomių faktų tokių, kad aliejinių kvepalų natos atsiskleidžia nuo pat pradžių, todėl galima iš karto rasti būtent tą kvapą. Priešingai yra su purškiamais kvepalais – jie labiau linkę atsiskleisti vėliau.

Kokius kvepalus pasirinkti?

Kad galėtumėte pasirinkti tinkamą kvepalų rūšį, pirmiausiai jums reikia pagalvoti apie:

  • ar jūs labiau norėtumėte purkšti ar tepti kvepalus (aliejiniai kvepalai turi savybę po savęs palikti aliejinį pagrindą, kuris ne visiems patinka)
  • ar jūs norite, kad jūsų kvepalus užuostų kiti žmonės
  • ar jūs turite galimybę su savimi visur nešiotis kvepalus (aliejiniai kvepalai yra patiekiami nedideliuose buteliukuose, todėl juos galima nešiotis mažoje rankinėje)

Na, o svarbiausia yra tai, kad rastumėte sau mielą kvapą. Yra sakoma, kad kvepalai geba atskleisti žmogaus asmenybę, tai pagal tai galite rasti sau tinkamą kvapą. Geriausia kvepalus rinktis fizinėje parduotuvėje, o vėliau kai žinosite kvapą galėsite juos užsisakyti ir internetu.