26 vasario, 2024

Nuo natūralių medžiagų, tokių kaip šiferis ir mediena, iki žmogaus sukurtų produktų, tokių kaip asfaltas, lakštinis metalas ir plastikinis polimeras, yra daugiau tipų ir stilių, kuriuos galima pasirinkti  šiandien nei bet kada anksčiau. Nors kiekvienas turi savo pranašumu ir trūkumų, jie visi gali pridėti savitą dizaino elementą jūsų namuose. Taigi kuris iš jų jums tinka?

  • Renkantis stogą, reikia atsižvelgti į daugybę veiksnių, įskaitant:
  • Ar jis sulaiko stichinių nelaimių, tokių kaip gaisrai ar uraganai, metu?
  • Ar jis per sunkus esamam stogo įrėminimui?
  • Ar stogas turi pakankamai nuolydžio?
  • Ar atrodo, kad papildys namo stilių?
  • Ar medžiagos yra ekologiškos ir perdirbamos?
  • Ir pagaliau, kiek tai kainuoja?

Už ir prieš

Kai kurios stogo dangos rūšys gali būti geriau pritaikytos jūsų namams nei kitos. Tokie veiksniai kaip stogo nuolydis ir rėmelio stiprumas gali apriboti jūsų pasirinkimą.

Teritorijose, linkusiose į gaisrus ar uraganus, ieškokite produkto, turinčio aukštą gaisro reitingą ar gerą vėjo atsparumą vėjui.

Medžiagos: Pagaminta iš organinio popieriaus pluošto kilimėlio (geresnis dėl šalto oro ir atsparumo vėjui) arba stiklo pluošto (daugiau ugnies ir atsparus drėgmei).

Ekologiškas: naftos pagrindu sukurtas produktas, kuris nėra ekologiškas. Gali būti perdirbtas, nors dažnai išvežamas į sąvartynus.

Patvarumas: priklauso nuo dangos, bet daugelis iš jų pasižymi lengvumu, patvarumu ir ilgaamžiškumu. Taip pat patvarumas priklauso nuo lietaus nuvedimo sistemos išvedžiojimo.

Gaisras ir vėjas: geras pasipriešinimas gaisrui.

Nors skardinė stogo danga yra brangesnė nei kitos dangos, ji tarnauja ilgiau ir yra atsparesnė oro sąlygoms.

Medžiagos: gali būti sudaryta iš plieno, aliuminio, vario ar cinko lydinio. Plieniniai stogai yra su cinko danga arba dažyta apdaila.

Ekologiškas: gali būti pagamintas iš perdirbtų medžiagų ir gali būti perdirbtas, kai jį galima pakeisti.

Patvarumas: gana patvariai, atsižvelgiant į medžiagą.

Gaisras ir vėjas: geras pasipriešinimas tiek ugniai, tiek vėjui.

Šiferis kainos atžvilgiu gali būti puiki alternatyva renkantis stogo dangą. Be to, ne visada kaina turėtų nulemti pasirinkimą. Svarbiausia ilgaamžiškumas kokybė.