7 vasario, 2023

Žmonės instinktyviai siekia apsaugoti save turtą, todėl aplink namus tveria tvoras. Apsitvėręs kiemą, žmogus jaučiasi patogiau ir labiau pasitiki savimi. Tai labai svarbus jausmas, be tvoros gyvenimas ir poilsis tikrai negali būti ramus.

Tvora privačiam namui

Be apsauginės, tvoros atlieka ir estetinę funkciją. Jei rimtai žiūrite į tvoros pasirinkimą, tuomet galite sukurti to paties stiliaus architektūrinį namo ir sklypo ansamblį, kad visi jo komponentai būtų harmonijoje. Net jei namas yra idealus architektūriniu požiūriu, tai tik atskiras pastatas. Jo suvokimą galima žymiai pagerinti pridedant aplink kiemo teritoriją to paties stiliaus tvorą.

Tvoros privalumai

Labai svarbu žinoti, kokią tvorą pasirinkti namui, kad ji atitiktų teritorijos dizainą ir patikimai atliktų pagrindines užduotis.

Tvora neleidžia lengvai patekti į namus, apsaugo nuo pašalinių akių ir padaro teritoriją tikrai privačia. Šiandien privatų namą galite apsaugoti įvairiais būdais. Tvoros gali būti ir didžiulės, ir visiškai uždaros, ir tokios, kurios atlieka daugiau dekoratyvinę funkciją.

Tvoros įrengimo paskirtis

Jei norite tiesiog nubrėžti teritoriją ir padaryti ją taip, kad praeiviai nepamatytų visko, kas vyksta kieme, galite apsieiti su ne tokia masyvia tvora ir pasirinkti pigesnį dizainą. Kitas dalykas, jei gyvenate nepalankioje ar net pavojingoje vietovėje. Tada aplink namą reikės aukštos ir tvirtos tvoros.

Sklypo dydis ir namo charakteristikos

Kaip tai įtakoja tvoros pasirinkimą? Kalbant apie vizualinį suvokimą, idealia laikoma tvora, kuri nebus aukštesnė už pirmąjį namo aukštą. Taip pat atkreipkite dėmesį, kad mažiems plotams masyvių konstrukcijų geriau nemontuoti – čia labiau tinka ne tokia sudėtinga tvorų versija.

Namo fasadas

Tvora turi derėti prie pastato stiliaus, fasado atspalvio ir kt. Visi šie elementai kartu turėtų sukurti tobulą darnią kompoziciją. Be to, pirmasis įspūdis apie jūsų kiemą visada susidaro būtent iš tvoros, kuri juosia jūsų teritoriją.

Renkantis, kokia tvora saugos jūsų kiemą, reikia suprasti, kokie atrankos kriterijai yra prioritetiniai, ko norima pasiekti – maksimalaus komforto ir jaukumo, tobulos stilių dermės, erdvumo jausmo ar, priešingai, izoliacijos.